Jump to content

oduzeta osobna iskaznica zbog prometnog prekršaja


veraromana

Preporučene objave

Bok svima, slijedom prometnog prekršaja(na koji sam se žalila pismenim putem) policijski službenik mi je oduzeo osobnu iskaznicu talijansku jer (imam dvojno državljanstvo) kako ne bi napustila Hr i izbjegla plaćanje kazne. Piše da će mi vratiti osobnu nakon završetka sudskog procesa ali znam da su te procedure duge i da se čeka ponekad i godinu dana prije nego što zovu na sud, pa pitam: jeli imaju pravo zadržati moj dokument tako dugo, bez vremenskog ograničenja? Mogu proći granicu s mojom hrvatskom osobnom ili putovnicom ili će mi praviti problema na granici?

Unaprijed hvala na info...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok svima, slijedom prometnog prekršaja(na koji sam se žalila pismenim putem) policijski službenik mi je oduzeo osobnu iskaznicu talijansku jer (imam dvojno državljanstvo) kako ne bi napustila Hr i izbjegla plaćanje kazne.
Pošto ste i RH državljan trebali su postupat prema vama kao i prema drugima RH državljanima a ne kao strancu.Ako su već počeli postupat kao prema strancu trebali su vas odmah odvest sucu na žurni postupak tako da to možete riješit za dan-dva (ovisno o radu suda).Možete proći s rh dokumentima.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma totalni oabsurd, još su me zvali nakon 10 dana (rok za plaćanje kazne ili žalbe je 8 dana) i pitali me dali sam platila i ja njima da sam se žalila u roku pismenim putem kako su mi objasnili i da imam povratnicu kao dokaz...oni nisu imali pojma i još me pitali da se vratim u postaju da potpišem primitka kazne...pa su valjda mogli tom prilikom mi vratiti osobnu kako vi kažete ali meni policajac rekao da će osobna ostati kod njih do kraja postupka...ja više ništa ne kužim...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bih rekao da je tu primjenjena mjera opreza iz čl. 294. st. 3. ZSPC-a po kojoj uopće nije važno da li je netko stranac ili ne.

 

Osobna iskaznica je trebala biti vraćena po zaprimljenom prigovoru.

Nije jer se radi po prekršajnom zakonu.

 

Ma totalni oabsurd, još su me zvali nakon 10 dana (rok za plaćanje kazne ili žalbe je 8 dana) i pitali me dali sam platila i ja njima da sam se žalila u roku pismenim putem kako su mi objasnili i da imam povratnicu kao dokaz...oni nisu imali pojma i još me pitali da se vratim u postaju da potpišem primitka kazne...pa su valjda mogli tom prilikom mi vratiti osobnu kako vi kažete ali meni policajac rekao da će osobna ostati kod njih do kraja postupka...ja više ništa ne kužim...
Ukoliko nemate više prebivalište u RH ili ste privremeno odjavili prebivalište dokumenti vam se oduzimaju.

Trebali su znat da je došao prigovor te vas pozvat (ponovo) i otpratit na sud da sud po hitnom postupku riješi predmet.Vratit će dokumente po završetku postupka koji je i njihovom greškom (ili aljkavošću/nepoznavanje postupanja) bit dug (tjveć je) ali se može riješit tj.ubrzat i završit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija