Jump to content

Sudovi i vježbeništvo


anonimno

Preporučene objave

Bok!

 

Znam da će se vama iskusnijima činiti čudno, ali zanima me odgovor na jedno pitanje.

 

Naime, trenutačno sam na četvrtoj godini PFZ i kako ću brzo diplomirati, a voljela bih pripravništvo odraditi na sudu zanima me kakva je razlika između prakse na Općinskom i Trgovačkom sudu?

 

Da li te i na Trgovačkom sudu šalju u gruntovnicu i na Kazneni odjel, ili to sve prođu samo vježbenici na Općinskom sudu? Postoji li ikakva značajna razlika i što bi vi preporučili?

 

Hvala.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

s obzirom da je jako, jako, jako teško upasti uopće na sud, s obzirom da je kronična ne zaposlenost uopće, a posebno pravnika, tako je svejedno na kojem si sudu. E, ako ti ipak možeš i birati, onda ne pričam s tobom. Da, i vjež. sa trgo. idu u gruntovnicu i slično... to je temelj.. Svatko treba proći gruntovnicu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko se meni čini, samo vježbenici s Općinskog suda ti idu na Kazneni odjel, za one s Trgovačkog nisam sigurna to će blje znati kolege koje rade u odvjetništvu ili na sudu.

 

Ipak, savjetujem ti da razmisliš i o radu u gospodarstvu. Plaće su veće, postoji radno vrijeme, a imaš vremena i za prijatelje, zasnivanje obitelji i ostale bitne stvari.

 

Sretno!

je napisao:

dijete moje.......ne želim ti rušiti snove ali jedno je faks a drugo je život....sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemoj krivo shvatiti, ali iz tvog pitanja je jasno da pojma nemaš gdje živiš i to je strašno.

Tebe zanima kazneno, pa eto ne bi željela gubiti vrijeme na sudu gdje nećeš imati prilike vidjeti naše bajne kaznene rasparave.

A da između skupljanja sjajnih ocjena, tu i tamo uzmeš novine i naučiš da svijet nisu pečati u indexu!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz mog iskustva ti mogu reći da to jako ovisi o sudu, za područje zagrebalke županije te šeću od odjela do odjela, dakle parnica, zk, kazneni, uključujući 6 mjeseci na županijskom sudu, u manjim mjestima postoji mogućnost da te sele po različitim sudovima u sjedištu na različite vrste poslova, a na istom sudu prije "dodjele" sucu prođeš sve odjele, od pisarnice i zk. Nadam se da ti bar nešto znači ovaj odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam tvoja savjetnica Bogom dana,

dakle rasspolazem svim potrrebitim info.

da ! vjezbenici sa svih sudova moraju procci 9 mj na opcinskom sudu ( to cesto ukljucuje i par mjeseci na županijskom sudu). najveci akcent je naravno na kaznenom i gradjanskom. na ovom zadnjem ces provest vecinu vremena najcesece jer je golemo. Obzirom da imas vezu na trgovackom ne razumijes , zasto dvojis??

imas mozda xy otvorenih opcija?

kud bas , za nesricu nemas na opcinskom.

zao mi je sretno.

btw, nemoj se razocarati (ja sa suda) u prvenstveno kazneno i zaboravi sve sto si o njemu ikad vidjela i cula. ovo naravno ne vrijedi ako si zaljubljena u Zakon kao takav.

:klanjam:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija