Jump to content

preprodaja marihuane


jakosport

Preporučene objave

Pozdrav!

U subotu ujutro u jutarnjim satima policija mi je došla kući s nalogom za pretres. Pregledali su moju sobu te pronašli oko 2 grama marihuane, lulu za korištenje te više raznobojnih komada pvc vrečica koje su također uzeli kao dokaz. Priznao sam da sam 2 puta prodao 2-3 grama marihuane što su oni već otprije znali (znali su točan datum i vrijeme kada sam izvršio primopredaju jer me jedna od osoba kojima sam prodao odala policiji) te otkrio od koga sam nabavio. Osobe kojima sam prodao bili su maloljetnici, a i ja sam također maloljetan. Zanima me kakve su najrealnije pravne posljedice za kazneno djelo koje sam počinio. Ako bi me netko mogao savjetovati bio bih veoma zahvalan.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da ste "provaljeni" od strane drugih + pronalazak inkriminirajućih predmeta, svakako vam je u interesu maksimalna suradnja s državnim odvjetništvom (jer dokazi su debelo kontra vas).

 

Vaš slučaj iziskuje obveznu obranu, tako da ukoliko sami nećete angažirati odvjetnika, postavit će vam se po službenoj dužnosti. Imate sreću da ste maloljetni, pa ćete imati ipak "povlašteni" položaj u postupku, u kojem ukoliko ćete surađivati sa DO-om, dakle priznati sve, izraziti iskreno kajanje i zatražiti pomoć, te ukoliko vam je ovo prvo kazneno djelo, smatram kako ćete proći sa odgojnom mjerom ili u najgorem slučaju tzv. pridržajem maloljetničkog zatvora (u biti uvjetna osuda za maloljetnika) + najvjerojatnije sigurnosnom mjerom.

 

Sumnjam da bi vam sud izrekao kaznu maloljetničkog zatvora, jer se ona izriče iznimno rijetko - ako se radi o izuzetno teškim posljedicama nekog teškog kaznenog djela ili pak ste već bili višestruko osuđivani za istovrsno ili slično djelo.

 

Dakle, "pamet u glavu", angažirat odvjetnika, surađivat i prestat raditi više ovakva s.anja. Ne isplati se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da ste "provaljeni" od strane drugih + pronalazak inkriminirajućih predmeta, svakako vam je u interesu maksimalna suradnja s državnim odvjetništvom (jer dokazi su debelo kontra vas).

 

Vaš slučaj iziskuje obveznu obranu, tako da ukoliko sami nećete angažirati odvjetnika, postavit će vam se po službenoj dužnosti. Imate sreću da ste maloljetni, pa ćete imati ipak "povlašteni" položaj u postupku, u kojem ukoliko ćete surađivati sa DO-om, dakle priznati sve, izraziti iskreno kajanje i zatražiti pomoć, te ukoliko vam je ovo prvo kazneno djelo, smatram kako ćete proći sa odgojnom mjerom ili u najgorem slučaju tzv. pridržajem maloljetničkog zatvora (u biti uvjetna osuda za maloljetnika) + najvjerojatnije sigurnosnom mjerom.

 

Sumnjam da bi vam sud izrekao kaznu maloljetničkog zatvora, jer se ona izriče iznimno rijetko - ako se radi o izuzetno teškim posljedicama nekog teškog kaznenog djela ili pak ste već bili višestruko osuđivani za istovrsno ili slično djelo.

 

Dakle, "pamet u glavu", angažirat odvjetnika, surađivat i prestat raditi više ovakva s.anja. Ne isplati se.

Hvala na odgovoru. Što znači sigurnosna mjera i postoji li mogućnost izbacivanja iz škole zbog ovoga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija