Jump to content

NE PRIMANJE U RADNI ODNOS - žalba


mrdjan

Preporučene objave

poštovanje

zamolio bi nekoga ako mi može u kratko napisati ili objasniti gdje bi mogao naći primjere ŽALBE za ne primanje u radni odos

 

radi se o sljedećem slučaju

 

radio sam godinu dana na hrvatskom zavodu za zapošljavanje kao pripravnik u mjeri stručno osposobljavanje za rad

ugovor mi je završio i izašao je natječaj da se traži osoba u odjelu gdje sam ja radio

bila su testiranja

* engleski - informatika

* psihološko testiranje

i sve sam zadovoljio te prošao u zadnji krug gdje sam imao u komisiji bivšu šeficu

i na kraju sam dobio rješenje da je izabrana neka XY osoba koja nema veze sa tim poslom nego je jednostavno ima poznanstva u vladajučoj stranci

 

pa me zanima u kakvom obliku da sastavim žalbu i na ćemu da se temeljim :)

 

puno hvala bilo kome na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne bi bilo loše da ministru Mrsiću pošaljete pismo, u kojem ćete ga obavijestiti kako njegove mjere zapošljavanja - famozno stručno osposobljavanje za rad (koje je predstavljeno u javnosti kao "Kopernikanski obrat" na polju zapošljavanja), doista funkcioniraju u praksi. Sjećam se njegova monologa gdje je rekao kako, ukoliko se osobe na tom stručnom pokažu i dokažu, da će ih tijelo gdje su obavljale osposobljavanje definitivno zaposliti ako bude slobodnog mjesta. Evo, vi ste dokaz "težine kredibiliteta" njegovih riječi.

 

Što se tiče žalbe - ništa specijalno, napišite zašto smatrate da ste vi zavrijedili izbor umjesto stvarno izabrane osobe. Iako, ako je ovo što ste naveli točno - nećete ništa s time postići, budući je obrazloženje odluke sigurno takvo da će "držati vodu". Moja je pretpostavka kako je nakraju presudio intervju, u kojem je dotični kandidat "oborio s nogu" Komisiju, a vi ste razočarali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne bi bilo loše da ministru Mrsiću pošaljete pismo, u kojem ćete ga obavijestiti kako njegove mjere zapošljavanja - famozno stručno osposobljavanje za rad (koje je predstavljeno u javnosti kao "Kopernikanski obrat" na polju zapošljavanja), doista funkcioniraju u praksi. Sjećam se njegova monologa gdje je rekao kako, ukoliko se osobe na tom stručnom pokažu i dokažu, da će ih tijelo gdje su obavljale osposobljavanje definitivno zaposliti ako bude slobodnog mjesta. Evo, vi ste dokaz "težine kredibiliteta" njegovih riječi.

 

Što se tiče žalbe - ništa specijalno, napišite zašto smatrate da ste vi zavrijedili izbor umjesto stvarno izabrane osobe. Iako, ako je ovo što ste naveli točno - nećete ništa s time postići, budući je obrazloženje odluke sigurno takvo da će "držati vodu". Moja je pretpostavka kako je nakraju presudio intervju, u kojem je dotični kandidat "oborio s nogu" Komisiju, a vi ste razočarali.

 

hvala na savjetu

mislio sam poslati mrsiću pismo samo neznam da li će to ikada doći do njega pošto postoji sigurno barem 10 osoba koje filtriraju sve pošiljke prije nego što doću do njega

čovjek nema niti MAIL

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija