Jump to content

parcelacija


anonimno

Preporučene objave

Molim za pomoć.

Dogovorio sam sa susjedom da mi proda nekoliko metara svoje čestice od međe (naše čestice graniče).

Šta trebam napraviti: da li ja i susjed suglasno angažiramo geodeta da napravi elaborat kojim će se moja čestica jednostavno "proširiti" na račun njegove. katastar to provede i proslijedi u zemljišne knjige da se i tamo provede promjena površina ili...

Treba li nam kakav ugovor?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da je ovdje bitno radi li se o GRAĐEVINSKOM zemljištu.

Ukoliko je u pitanju građevisnko zemljište, mislim da bi bilo dobro prvo razgovarati s nekim od geodetskih ureda, hoće li se uopće moći provesti takva parcelacija. Koliko ja znam, tu bi moglo biti problema - da bi se proveo parcelacijski elaborat kojim se parcelira građevinsko zemljište, isti, u principu, treba biti potvrđen od strane nadležnog ureda za graditeljsvto, prostorno uređenje itd. da je isti izrađen u skladu s lokacijskom dozvolom ili nekim prostorno-planskim dokumentom (naprimjer GUP-om).

Ukatko ... konzultirati se s nekim od boljih geodetskih ureda, koji znaju mogu li (i kako) to napraviti i provesti (u 1. koraku u katastru).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija