Jump to content

zatvaranje obrta


luxinterior

Preporučene objave

poštovani,molim vas da mi date savjet u svezi eventualnog zatvaranja obrta.ugostitelj sam od 93.god.sa suprugom sam vodio lokal relativno normalno do 2007.tada supruga oboljeva od rijetkog oblika tumora te smo u razdoblju od 2 do 3 god. većinu sredstava utrošili na operacije,kemo i liječenje.znate što su mi rekli na poreznoj kad sam ispričao zbog čega su nastali problemi?da će me kazniti što nisam na cirka 230.000 kuna potrošenih na liječenje platio pdv,možete li to zamisliti!logikom stvari sve je krenulo nizbrdo.nismo mogli plaćati obaveze i dug je rastao sve više(samo od kamata nas traže 90.000kn).danas smo podstanari sa 10 godišnjom kćerkom.podnio sam zahtjev za predstečajnom nagodbom no strah me da mi u međuvremenu ne dođu zapečatit lokal.zanima me dali je možda bolja solucija da odjavim obrt pa da mi ne idu kamate?pošto mi je to jedini izvor prihoda što da radim sada u ovoj situaciji sa 43god?kakva su moja prava ako se pečačenje izvede?dali u tom slučaju moram napraviti odjavu obrta da se mogu prijaviti na burzu jer zbog situacije u kojoj se nalazimo posao trebam odmah?nažalost imam još jedan problem pravne prirode pa neznam dali mi možete odgovoriti.naime suvlasnik sam prostora(60 kvadrata)sa roditeljima s kojima vodim sudski spor jer me žele izbaciti iz suvlasništva.jedina nekretnina koju posjedujem je taj dio lokala pa me zanima dali ja taj svoj dio mogu prepisati na svoju maloljetnu kćer da bi bio izuzet od eventualne naplate.ako je to moguće koja bi bila procedura?znam da sam odužio no ovo je samo dio onoga što nam se događa pa vas molim za razumijevanje.inače sam rođen u njemačkoj kao gastarbajtersko dijete i najveći strah koji proživljam je što se moram ujutro probuditi u ovoj državi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija