Jump to content

ostavinska


Aleksandra28

Preporučene objave

Poštovani, trebam pomoć.

Naime, idući tjedan je ostavinska rasprava na koju sam pozvana naknadno, jer je moja mama mene ostavila prije 25 godina(kad sam imala 1 godinu). ona je nedavno preminula i ostavila je stan koji je naslijedila sa svojom sestrom od njihove mame. Polovica stana se dijeli na moju polusestru, polubrata i mene. Zanima me sljedece:

1. Dali ja mogu za tu ostavinsku raspravu dodjelit punomoc svom ocu da me on zastupa i dali on moze odgoditi tu raspravu posto nismo imali uvid u papirologiju vezanu za nasljedstvo?

2.Koliko sam cula imala je kredit u banci od 25000 eura koji je dignut prije 2 godine pa me zanima ukoliko se banka ne na miri od osiguravajuce kuce dali nasljednici vracaju kredit ili jamac, posto je jamac umirovljenik i pitanje je vremena dali ce ga on uspijet vratit(ruzno zvuci ali realno). kredit je uzet u privrednoj banci na 10 godina i nenamjenski je .

3. Dali je moguce da trazim odgodu radi uvida u svu dokumentaciju radi donosenja odluke posto nisam u mogucnosti vracat njen kredit iako bi se djelio na 3 djela ili se moram na ostavinskoj odmah izjasniti dali se odricem nasljedstva ili ga prihvacam.

4. Ako ja trazim odgodu dali to znaci da sam prihvatila nasljedstvo?

Hitno mi treba pomoc jer je ostavinska 27 ovog mjeseca.

Hvala unaprijed na vasoj pomoci i vremenu i svim odgovorima koje budete dali.

S postovanjem Aleksandra

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Dali ja mogu za tu ostavinsku raspravu dodjelit punomoc svom ocu da me on zastupa i dali on moze odgoditi tu raspravu posto nismo imali uvid u papirologiju vezanu za nasljedstvo?

 

Možete.

 

2.Koliko sam cula imala je kredit u banci od 25000 eura koji je dignut prije 2 godine pa me zanima ukoliko se banka ne na miri od osiguravajuce kuce dali nasljednici vracaju kredit ili jamac, posto je jamac umirovljenik i pitanje je vremena dali ce ga on uspijet vratit(ruzno zvuci ali realno). kredit je uzet u privrednoj banci na 10 godina i nenamjenski je.

 

Banka će svakako ići prvo prema jamcu. Ali ako on ne bude "solventan" ide se i prema nasljednicima, koji odgovaraju za dugove ostavitelja do visine naslijeđenog dijela, i to ili vlastitiom ili naslijeđenom imovinom. Obzirom je stan takav kakav je glede suvlasničkih udjela, sigurno bi odgovarali za dugove vlastitom imovinom.

 

3. Dali je moguce da trazim odgodu radi uvida u svu dokumentaciju radi donosenja odluke posto nisam u mogucnosti vracat njen kredit iako bi se djelio na 3 djela ili se moram na ostavinskoj odmah izjasniti dali se odricem nasljedstva ili ga prihvacam.

 

Možete pokušati zatražiti odgodu, ali morate imati razlog čiju će opravdanost na koncu procijeniti sud/JB.

 

4. Ako ja trazim odgodu dali to znaci da sam prihvatila nasljedstvo?

 

Ne znači.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

imala bi jos jedno pitanje. naime posto nemam uvid u nikakvu dokumentaciju osim price da ima kredit cula sam i da postoji mogucnost da banka kod sklapanja kredita napravi ugovor sa nekom osiguravajucom tvrtkom s kojom u slucaju smrti naplacuje cijeli iznos kredita. dali je to isto jedna od mogucnosti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija