Jump to content

Podjela imovine, razvod bez djece


rolete

Preporučene objave

Poštovanje!

 

 

Molim da mi netko čim točnije odgovori na pitanja. Čine se banalna, ali meni koma.. Iskreno, ispada da sam ja dala više, ali kako se gleda sve po pola, još ću morati i isplatiti i platiti ono što sam već platila..

 

U braku smo 5 godina. Nemamo djece. Kupili smo dvije nekretnine i vlasnici smo svaki po pola. Nositelj kredita za stan je on, a za malu nekretninu ja. Krediti još nisu isplaćeni. Nešto su pomogli njegovi i moji roditelji. U kupovini stana sudjelovala sam s novcima stečenima prije braka, kojih 6 000 eura.

Znam da se trebamo dogovoriti, no on nije osoba za kompromis. I tu se komplicira..

 

Sad sam :svorc:. Radim, ali jako pazim što ću kupiti i koliko, dok on, slučajno sam saznala, troši bez reda.. :laze: mi. Isto radi i lijepo služi, ali novaca nema (!)

 

 

1. Imam li pravo na novce stečene prije braka u cijelosti ili samo na polovicu? Ima li kakve veze s tim ako preuzimam njegov kredit? (Tipa, ja sam svoju polovicu platila, samo njegov dio da mi se isplati?)

2. Njegovi su dali 5000 eura, moji 3000 eura. Trebam li mu vratiti svih 5000 ili razliku (2000 eura)?

3. Što učiniti po pitanju poreza? Osobno sam ga platila za nas oboje iz svoje ušteđevine prije braka. Kako ga zamoliti da mi daruje svoju polovicu i tako izbjegnem ponovno plaćanje već plaćenog poreza? Može li mi on tijekom vremena osporavati darovanje i koliko je to uspješno?

4. Imam li pravo na potraživanje pola novaca koje sam trošila plaćajući račune za isključivo njegovu nekretninu koju je stekao prije braka?

5. Može li nekako potraživati novac od vjenčanja iako su oni uloženi u kaparu?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

smatram da bi najbolje bilo postaviti tužbeni zahtjev za utvrđivanje i podjelu bračne stečevine.

nekretnineali i krediti su bračna stečevina, dijele se. kao i druga imovina stečena u braku.

sudu treba dokazati dali je novac za plaćanja osobna imovina (stečeno prije braka) ili dar.

kad sud (u sudskom postupku) podjeli imovinu nema poreza tj.dio poreza plaća onaj ko je stekao veču vrijednost od 1/2 ukupne imovine, čiji je bio suvlasnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija