Jump to content

Problemi s odvjetnikom


lilainoja

Preporučene objave

Poštovani, molim Vas za savjet. Prije 3 godine samo supruga, dijete i ja imali prometnu nesreću. Uzeli smo privatnog odvjetnika koji nam je otezao sud 2 godine, sam je na svoju ruku odbijao ponude suda i tako nama nabijao trošak za troškom. kada smo shvatili u kojem to smjeru ide tražili smo raskid punomoći. Svojom rukom smo napisali da tražimo raskid punomoći i to poslali preporučeno s povratnicom. Odvjetnik je dobio raskid. Nakon toga je supruga išla kod njega da povuče sve papire koji se tiču našeg slučaja, međutim, izbacio ju je iz ureda, uz objašnjenje da mi nismo njegovi klijenti i da nas ne može primiti. nakon toga smo pismeno, također preporučeno s povratnicom, zatražili naše papire, na što nam je on odgovorio da smo mi raskinuli punomoć i da ga nemamo to pravo tražiti. Došla je odšteta za mene i platili smo mu koliko je tražio. na što je on odgovorio da je ovime zaključena parnica samnom i da mu se javimo kada dođe rješenje za suprugu. Rješenje za suprugu smo čekali kojih 6 mjeseci nakon toga i stiglo je prije mjesec dana. i nakon toga smo dobili poziv od osiguranja da u roku 3 dana dostavimo broj računa na koji se treba izvršiti uplata jer odvjetnik traži da se sve uplati na njegov račun. Poslali smo osiguranju kopiju otkaza punomoći i svoj broj računa i uplata je došla na suprugin račun. nazvali smo odvjetnika da nam isporuči račun. Račun nije stizao pa smo to isto učinili i pismenim putem, međutim, računa nema. Zanima me što sada? Što ako on ne isporuči račun? Može li tražiti ovrhu na suprugin račun u banci ako račun na platiti nismo dobili? može li računati kamate ili nešto sasvim gore? Imali smo s njim dosta problema, prijetnji i nama i osiguranju pa se bojimo i ne znamo na što je spreman. A obzirom da je punomoć otkazana, na koji iznos mi njemu plaćamo 20% - na ukupan iznos koji je došao na kraju ili na neko stanje prije raskida punomoći? Postoji li neki sud ili odvjetnik kojem se možemo obratiti,a da ga ne moramo platiti, da se sve to samo provjeri da li je vođeno prema propisima?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija