Jump to content

sudski spor i gruntovno sprovođenje


KLC-78

Preporučene objave

Poštovani

 

Molio bih nekoga da mi pomogne savjetom ako zna dali je ovakvo što moguće i kako se postaviti?

Moj otac je bio donedavna (zadnjih 32godina) vlasnik zemljišta 1/1 koje je dobio darovnim ugovorom od svog oca(danas moj pokojni djed) da bi pred mjesec dana stigla obavjest o pravomočnoj sudskoj presudi iz 1985.g a temeljem tužbe iz 1979.g,kojom se pokojnoj baki (umrloj 1972.) daje pravo 1/2 dijela na toj zemlji.Unatoč pokojnoj baki nju u sporu zastupa drugi sin temeljem tzv.ugovora o doživotnom uzdržavanju (krivotvoren)koji se naknadno pojavio nakon završene ostavinske rasprave iza pokojnice.Na ostavinskoj raspravi je pravomočnim riješenjem ustanovljeno da iza pokojnice nije ostao nikakav dokument o uzdržavanju no sud ipak nakon 6 godina smrti, u tužbi sada nasljednika i opunomočenika prihvača taj dokument temeljem kojega je on i pravni sljednik te se proces nad zemljištem u njeno ime nastavlja do ovog trenutka. Kako je ona pred mjesec dana upisan gruntovno nad pola zemljišta zanima me dali je to moguće s obzirom da je pokojna već 40 godina,da je upisana bez adrese, JMBG i OIB-a jer ga naravno nije mogla niti dobiti, te što učiniti da se ospori naknadno pojavljivanje ugovora o doživotnom uzdržavanju jer isti u trenutku ostavinske rasprave nije postojao?

Dali išta pomaže da zadržimo to zemljište u cijelosti to što smo mi jedini uživaoci i korisnici tog zemljišta zadnjih 32 godine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kasniššššš.

kad ste primili rješenje suda trebalo je uložiti žalbu na isto rješenje(po uputi o pravnom lijeku,rok 15 dana od proimitka odluke).

osporavati upis vlasništva i pozvt se na zastaru.

 

upis vlasništva temljem presude iz 1979.godine ??????

zastara po odluci suda je 10godina. odluka suda za vaš spor je stara 30 i više godina.

 

trebali ste se konsultirati sa odvjetnikom.

skupo će vas koštati neznanje.

kako je mrtva osoba moglabiti upisana kao suvlasnik nekretnine. to ste trebali osporavati u žalbi na rješenje za upis suvlasništva.

 

neko nije žalio za novcem. dobio dio nekretnine .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kasniššššš.

kad ste primili rješenje suda trebalo je uložiti žalbu na isto rješenje(po uputi o pravnom lijeku,rok 15 dana od proimitka odluke).

osporavati upis vlasništva i pozvt se na zastaru.

 

upis vlasništva temljem presude iz 1979.godine ??????

zastara po odluci suda je 10godina. odluka suda za vaš spor je stara 30 i više godina.

 

trebali ste se konsultirati sa odvjetnikom.

skupo će vas koštati neznanje.

kako je mrtva osoba moglabiti upisana kao suvlasnik nekretnine. to ste trebali osporavati u žalbi na rješenje za upis suvlasništva.

 

neko nije žalio za novcem. dobio dio nekretnine .

 

Poštovani, dali znate dali je zakonski moguće upisati pokojnika na imovinu u gruntovnici pravomočnosti sudske odluke u dijelu koji joj je sudskim putem dodjeljeno, iako je rijeć o osobi koja je umrla pred 38 g. ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pojam (Zakon o obveznim odnosima)

Članak 16.

Sudionici obveznih odnosa su fizičke i pravne osobe.

Pravna sposobnost

Članak 17.

(1) Svaka fizička i pravna osoba sposobna je biti nositeljem prava i obveza.

 

 

umrla osoba nema status fizičke osobe i nemože biti nositelj prava.

umrla osoba nemože osobno podnijeti zahtjev za upis vlasništva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija