Jump to content

Ovrha od javnog bilježnika


ZiZub

Preporučene objave

Poštovani,

Molim vas savjet u vezi prijedloga za ovrhu temeljem vjerodostojne isprave.

Priznajem - isprava je vjerodostojna i ne mislim se žaliti.

Od javnobilježničkog ureda mi je stigao prijedlog za ovrhu temeljem vjerodostojne isprave u kojem je navedeno moje dugovanje ovrhovoditelju te na istom papiru rješenje o ovrsi u kojem mi se 1. nalaže u roku 8 dana podmirenje dugovanja ovrhovoditelju i troškova ovršnog postupka, te tekst nastavlja "određuje se ovrha, a) pljenidbom novčanih tražbina ovršenika tako što se nalaže Financijskoj agenciji da banki izda nalog.."...

 

Na zadnjoj stranici piše uokvireno, a pečatom javnog bilježnika 1. Nalaže se da podmirim troškove u roku 8 dana, 2. određuje se ovrha radi prisilne naplate, 3. troškovi postupka.. 4. Protiv rješenja mogu iznjeti žalbu....

 

Ono što me zbunjuje jest, na prvoj stranici imam 8 dana da podmirim troškove, a na drugoj stranici određuje se ovrha preko FINA-e.

 

Da li da platim odmah navedene troškove ili to ne moram raditi jer će to FINA?

 

Molim vas uputu ili savjet.

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Možete dobrovoljno platiti naznačeni dug s kamata i troškovima u ostavljenom roku od 8 dana koji teče od dana kada ste primili rješenje o ovrsi....ako ne platite niti izjavite prigovor u tom roku, rješenje postaje pravomoćno i ovrhovoditelj će ga dostaviti FINI na provedbu prisilne naplate s vašeg računa. Ako znate da je tražbina ovrhovoditelja osnovana, bolje odmah platite dobrovoljno i o tome pisano obavijestite javnog bilježnika, jer će FINA zaračunati i svoj trošak, a i nepotrebno vam teku kamate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija