Jump to content

Ozljeda na radu i prijelom kralježnice


lacy

Preporučene objave

Molim pomoć!!!

 

Tijekom odlaska na posao doživio prometnu nesreću (2012 g.) gdje sam zadobio teške tjelesne ozljede prijeloma kralježnice. Operiran sam na neurokirurgiji s otpisnimHZZO priznaje s obzirom da sam išao na posao ozljedu na radu.

Otpusno pismo s NK: DG: Fractura compressiva corporis TH XII multifragmentaris

Interlaminectomia TH XII/L1

Decompresio recessus lateralis lat.dex

Spondylodesis posterior TH X-L II cum DLS ( 2"Ti" šipke 145 mm. 4 vijka 50mm. i 4 "Ti" vijka 45mm.)

Drainage No II

Radi se o osobitoj teškoj tjelesnoj ozljedi s posljedičnim umanjenjem pokretljivosti u grudno-slabinskog segmenta kralješnice i to u 5 segmenta..

Šipke i vijci se ne mogu izvaditi jer me nema šta držati...

Nakon toga se javljalju neurološki,urološki,te psihički problemi...

Obavio sam tri fizikalne terapije stanje mi je sve lošijee... Što potvrđuju EMNG nalazi.

Prošle godine predao dokumentaciju u HZZO radi utrdjivanja preostale radne sposobnosti,stupnja invaliditeta..

Odbijen sam s odgovorom njihovog lječnika mlad si za mirovinu(41 g.)

a nisi ni za posao....

U 12 Mjesecu 2013 g. predam drugi put u HZZO i stiže rešenje;

nema invaliditeta,nema tjelesnog oštečenja...Da ti mozak stane!!!!

 

Zanima me po kojim tablicama oni odrđuju postotak tjesnog oštečenja,i šta mi je učinit?????

 

Hvala unaprijed!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo što navodite ne vještači HZZO već nadležno tijelo mirovnskog osiguranja pa vidite što je to i kako obrazloženo u vještačenju tog tijela, a u tu vrstu ocjene ne bih ulazio.

 

Na mirovinsko sam mislio,krivo sam napisao.

Zanima me po kojoj tablici oni to ocjenjuju?

Imaju li vise tablica(za one s vezama i one za osobe bez poznanstva)tj.da li imaju nove tablice od ove godine?ili ocjenjuju po tablici iz 2008 g. koje se mogu naci na netu koji je odobrio sabor?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

trebao si tražiri ocijenu invalidnosti .

kasnije tražiš ocijenu radne sposobnosti.ako postoji radna sposobnost dobiješ lakše radno mjesto. ako radne sposobnosti nema dobješ invalidsku mirovinu.

 

sa ocijeno invalidnosti možeš tražiti naknadu štete (od osiguravatelja )

obrati se stručnoj osobi u svom mjestu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

trebao si tražiri ocijenu invalidnosti .

kasnije tražiš ocijenu radne sposobnosti.ako postoji radna sposobnost dobiješ lakše radno mjesto. ako radne sposobnosti nema dobješ invalidsku mirovinu.

 

sa ocijeno invalidnosti možeš tražiti naknadu štete (od osiguravatelja )

obrati se stručnoj osobi u svom mjestu.

 

Hvala na odgovoru!!

Po kojim tablicama se procjenuju invalidnost?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako imaš priznatu ozljedu na radu moraš imat i stupanj tjelesnog oštećenja po toj dijagnozi jer meni se desila slična nezgoda di imam ograničene kretnje torakolumbalne kralježnice i utvrden mi je stupanj T.O. OD 40%

 

imam priznatu ozljedu na radu,medjutim evo vec drugi put me odbiju tj.nastaviti s ljecenjem,neki fizijatri i tako.

Medjutim stanje s samo polako pogorsava.

Jesu li tebi fiksirane s sipkama kraljesci?

Jel dobijes nekakvu naknadu za to?jesi li dobila odstetu od osiguranja?

Poz i svako dobro!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je ona spondilodeza mi je učinjena i redukcija spinalnog kanala i dobijam ti nekih 150 kn od mirovinskog samo moras kod njih ići na Tjelesno ostećenje imas na njihovim stranicama tiskanicu i predas taj zahtjev a obavezno ponesi funkcionalne snimke kralježnice jer samo viruju u to kad im doneseš da imaš to u sebi povezano. Taman sam ima misec dana zatvorija bolovanje i pokrenija odstetu a nemoj nista bez odvjetnika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je ona spondilodeza mi je učinjena i redukcija spinalnog kanala i dobijam ti nekih 150 kn od mirovinskog samo moras kod njih ići na Tjelesno ostećenje imas na njihovim stranicama tiskanicu i predas taj zahtjev a obavezno ponesi funkcionalne snimke kralježnice jer samo viruju u to kad im doneseš da imaš to u sebi povezano. Taman sam ima misec dana zatvorija bolovanje i pokrenija odstetu a nemoj nista bez odvjetnika

 

Jesi li nosila sliku ili onaj papir s radiologije?

Ja sam samo ponio papir...

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
  • 7 mjeseci kasnije...

Molim te , napisi kako si na kraju proso, naime i ja sam imao udes na poslu prijelom kraljeznice malte ne ista tvoja ozljeda samo sto sam bio u gipsu nisam operisan(austrija mijesto udesa )prije 15 god dobio sam invalidnost 20% a odbijen sam za stalnu mirovinu upravo kao vi premlad tada imao 37g Pa sad mislim ponovit postupak jer mi je 52 god , a i zdrastveno stanje mi se pogorsalo pijem nom stop tablete protiv bolova UNAPRIJED ZAHVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rekli su mi da sam premlad za invalidsku da imam oko 50 god dobija bi je a ovako mi je duzan poslodavac dat lakse radno misto a poslodavac je upa u financijske poteskoće tako da je sve bože sacuvaj.Ako ti je to bila ozljeda na radu onda bi moga dobit samo tribas bit uporan i žalit se na Zagreb jer ti oni sve odlučuju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rekli su mi da sam premlad za invalidsku da imam oko 50 god dobija bi je a ovako mi je duzan poslodavac dat lakse radno misto a poslodavac je upa u financijske poteskoće tako da je sve bože sacuvaj.Ako ti je to bila ozljeda na radu onda bi moga dobit samo tribas bit uporan i žalit se na Zagreb jer ti oni sve odlučuju

 

Hvala prijatelju na informaciji. Slucajno sam naletio na ovu stranicu i vidio da imamo potpuno indetican prijelom (nazalost). Te me zaitegrilalo kako si proso sa birokracijom .Naime zanima me dali imas jos bolove i gdje i upale misica na nogama i dali te bole pete ili ti trnu noge odnosno kao da mravi gmizu po tijelu te ja imam simtome, te koristim tablete SERAKTIL 4oo protiv bolova po potrebi ,Ja sam imao udes u Austriji naime i zivi u njoj na radnom mijestu pad sa kamiona ,Poslje ljecenja bio sam 6mijeseci u gipsu (bez operacije) poslje terapija sam dobio od njih invalidnost od 20% novcanu naknadu u tom iznosu dozivotno bez mog zahtjeva od tada je proslo 15 godina , Isto mi firma stoji ajme meni pa sam pomislio da pobjegnem na bolovanje i da pokusam izganjat mirovinu, a zakoni ja vijerujem da su u RH i Austriji slicni odnosno isti, pa me zanima tvoje misljenje a i od drugih clanova foruma- molim odgovor:moli:

S postovanjem

Ivic Ante

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pošto ima velik broj invalidskih mirovina stanje je takvo da teško je dobit mirovinu.Ako malo duze sjedin i opteretim kralježnicu iman bolove pa popijem voltaren jedino mi on pomogne sve druge tablete nista,trni mi liva noga a EMNG nalaz mi pokaziva da je to uzrok toga a jedino mi more pomaze i ledno plivanje onda sam ka novi.Ubijaju me promine vrimena kad okreće na jugo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija