Jump to content

Kad tvrtka zeli da se rjesi radnikd i obaveza a radnik nezna svoja prava!


nevres1011

Preporučene objave

Pozdrav forumasi i administratori!

Molio bih nekoga sa pravnim iskustvom da mi da savjet za situaciju koja bi se mogla desiti u tvornici u kojoj radi moja supruga da ne ostane bez stecenih prava.

Naime vec osam godina je zaposlena u Benettonovoj tvornici koja je do ulazka u E.U.

Hrvatske poslovala dosta van zakonskih i etickih okvira,ali to nije sadasnja tema

Naime,sada je taj pogon i ti radnici vruci krumpir kojeg se pokusavaju rjesiti sa sto

manje stete.Tako da se spominje davanje pogona nekom od koperanata koji bi se

rijesio radnika sa ugovorima za stalno,ili bi poslali radnike kucama na tako zvano

cekanje pa zvali na posao pn potrebi.

Zanima me,pravno po zakonu o radu,dali radnik gubi stecena prava ako dodje novi

poslodavac i dali mora potpisati ugovor za njega,ako ne koje su opcije.Te koja su prava radnija na cejanju u tvornici koja dalje normalno radi,imali prava na redovna primanja ili moze traziti da mu kao tehnoloskom visku poslodavc raskine ugovor

isplati odpremninu i posalje na zavod za zaposljavanje?

Unaprjed hvala ,pozdravi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko se dio poslovanja dahe kooperantu, radnici bi sa svim stečenim pravima trebali biti prenešeni na novog poslodavca.

 

Dakle, nema novih ugovora o radu, nego se samo dostavlja obavijest o prijenosu ugovora o radu. RAdnik tada ima sva prava koja je imao u staroj firmi.

 

E, da li će to tako odraditi kod Vaše supruge, ne može nagađati, pa se svakako javite ukoliko se nešto počne događati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija