Jump to content

Dali imam pravo na rentu nakon ugovora na odredjeno??


jagodica bobica

Preporučene objave

Dali imam pravo na rentu nakon povrede na radu, radila sam na odredjeno vrijeme 3 mjeseca??!

Nastojat cu dugogodisnje sudjenje sazeti sto krace.

2001.god.bila sam zaposlena u kampanji na odredjeno vrijeme. Prije isteka ugovora nastradala sam na poslu. Imam prijavu ozlijede na radu. Bila sam osigurana kao i ostali radnici. Moja je ozlijeda teska. Bila sam 6 godina na bolovanju te 2007.g. ostvarila pravo na mirovinu (profesionalnu), 70% na povredu na radu te 30% na bolest. Dobila sam novcanu naknadu od osiguranja puni iznos (120.000kn). Tuzila sam osiguranje i firmu. Trazeni iznos je veci, jos sam na sudu s firmom. 60% sam invalid.

Sada me zanima dali imam pravo na rentu, tj.na razliku izmedju place koju sam primala i male mirovine koju dobivam, posto sam bila zaposlena samo 3 mjeseca. Pa racunajuci ta 3 mjeseca i mirovine od cijele godine nema izgubljene zarade.

Molim Vas da mi odgovorite da znam da li je to tocno ili nije bitno sto sam bila zaposlena samo ta 3 mjeseca.

Da znam sto mi je ciniti dok sam jos na sudu.

Hvala!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

traži. pismeno ili na raspravi (traži upisivanje zahtjeva u zapisnik)

do prosjeka primljene plaće ili prosijeka RH (šta je povoljnije).

nisi u mogućnosti obavljati posao. tko će te zaposliti sa invalidnošču.

 

http://www.iusinfo.hr/Appendix/DDOKU_HR/DDHR20110111N53_5_1.pdf

pretraži praksu Vrhovnog suda RH

 

60% x 22.000= 132.000,00 kn

+ strah = do 30.000,00kn

+bol = ?

+naruženost ukoliko postoje vidljive posljedice

 

malo. nadam se da nisi potpisala nagodbu sa osiguranjem.

 

možda nebi bilo loše tražiti povečanje invalidnosti.

 

ZOO

Pravična novčana naknada

Članak 1100.

 

(2) Pri odlučivanju o visini pravične novčane naknade sud će voditi računa o jačini i trajanju povredom izazvanih fizičkih boli, duševnih boli i straha, cilju kojemu služi ta naknada, ali i o tome da se njome ne pogoduje težnjama koje nisu spojive sa njezinom naravi i društvenom svrhom.

Naknada štete u slučaju tjelesne ozljede ili narušenja zdravlja

Članak 1095.

(1) Tko drugome nanese tjelesnu ozljedu ili mu naruši zdrav¬lje, dužan je naknaditi mu troškove liječenja i druge potrebne troš¬kove s tim u vezi, a i zaradu izgubljenu zbog nesposobnosti za rad za vrijeme liječenja.

(2) Ako ozlijeđeni zbog potpune ili djelomične nesposobnosti za rad gubi zaradu, ili su mu potrebe trajno povećane, ili su mogućnosti njegova daljnjeg razvijanja i napredovanja uništene ili umanjene, odgovorna osoba dužna je plaćati ozlijeđenomu određenu novčanu rentu, kao naknadu za štetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno Vam hvala na brzini Vaseg odgovora, ali nisam bas sigurna dali imam pravo na rentu zato sto sam bila zaposlena na odredjeno vrijeme i radila svega 3 mjeseca. Dobila sam invalidsku mirovinu 70% za povredu na radu i 30% na bolest u iznosu 1.300,00kn, a placa mi je iznosila 2.732,00kn. Zanima me najvise dali imam pravo na rentu zbog kratkog zaposlenja u toj firmi. Imam ugovor o radu na odredjeno vrijeme. Ozlijeda je bila za vrijeme vazeceg ugovora, tj. prije njenog isteka. Invalid sam 60%. Molim Vas pomozite mi s odgovorom.

Hvala!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija