Jump to content

Donacije fizičkim osobama poput onih na kickstarteru


ja_jesam

Preporučene objave

Bok svima,

 

zanima me mogu li se na neki način primati donacije kao fizička osoba? Prvenstveno me zanima nešto u smislu: https://www.kickstarter.com/ gdje se u određenu svrhu primaju donacije, a za određenu svotu se daruju donatori ovisno o visini donacije. I kako oni na kickstarteru pravno rješavaju sve to skup?

Mene zanima pokretanje slastičarne, pa bih napravio web stranicu koja bi na sličan način funkcionirala (za određenu donaciju darivao bih kolače, torte, naljepnice, majice...). Takođe bih taj novac dalje iskoristio za unapređenje proizvodnje, te na kraju otvaranje obrta ukoliko bi akcija bila uspješna.

Takođe me zanima organiziranje evenata na kojima bi se isto skupili ljudi koji bi donacijama pomogli budućoj slastičarni, a ja bih ima davao svoje proizvode.

I zanima me sa pravne strane trebaju li tu neki ugovori i ako da kakvi.

Sve u svemu, ne bih htio raditi mimo zakona ili na crno, pa me zanimaju opcije kojima bih mogao nekako skupiti novac za budući obrt, a posebno mi se sviđa taj kickstarter princip.

Unaprijed se zahvaljujem odgovoru.

 

Pozdrav,

Ja_jesam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav!

Da ne otvaram novu temu (naslov bi bio sličan..),također bih tražio pomoć vezano za sličnu temu.

 

Dakle,postavio bih web-aplikaciju,portal na kickstarter sličnu platformu (mislim da Kick ne dopušta da potražitelj donacija bude iz Hrvatske..),

a isto tako računam i na direktne donacije tvrtki ,udruga i fizičkih osoba.

 

Zanima me na koji način mogu legalizirati sve skupa,koja su davanja,porezi,uvjeti..

 

Trenutno mi je status -nezaposlen,pa bi se dakle radilo o donaciji fizičkoj osobi u svrhu razvijanja i održavanja spomenute aplikacije.

Da li tada novac mora biti utrošen jedino za konkretnu namjeru (hosting,software,IT oprema..) ili smijem kupiti kruh i mlijeko,kao razvijatelj eventualnog projekta?

 

A kako stvari stoje sa tim da sve skupa bude preko obrta,jdoo-a ili samostalno zanimanje?Molio bih eventualne savjete.

 

Kako stvari stoje sa blokiranim računima?

Dakle, trenutno su mi blokirani računi zbog dugovanja..

 

Eventualno mislim za projekat potražiti i sponzore;da li fizička osoba za moj konkretan slučaj može uopće poslovati na taj način,te koji su uvjeti?

 

Usrdno molim za pomoć,googlam danima i teško se snalazim u ovim pravnim vodama-a i Legalis mi je jako malo odgovorio vezano za temu -Donacije.

 

Hvala puno unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija