Jump to content

Starateljstvo nad malodobnim djetetom


anonimno

Preporučene objave

Zanima me što otac malodobnog djeteta koje je rješenjem o razvodu braka dodjeljeno na čuvanje i odgoj majci može poduzeti kako bi dokazao svoje sumnje o psihičkoj bolesti (majke i osobe s kojom ona trenutno živi) i emocionalnom zlostavljanju djeteta. Da li treba čekati da se nešto dogodi ili postoji bilo kakav vid prevencije; da li se može zatražiti psihijatrijsko vještačenje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koliko je meni poznato, ova odluka o dodjeli djeteta nije nepromjenjiva..

ukoliko je doslo do kakvih promjena, novih okolnosti i činjenica, može se tražiti izmjena odluke, i u postupku rješavanja provjerit će se te nove okolnosti..

sumnjam da sud nije bio upoznat s psih. stanjem bivše supruge, a i vas , pa i djeteta, u vrijeme donošenja prve odluke..a ako nije, zašto niste već tada isticali te navodne sumnje..??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa mozda covijek nije znao za ponasanje bivse zene prema dijetetu prije.

:-?:-?

Psihičke smetnje, bolesti i sl. poremećaji, ne nastaju preko noći ( u izuzetnim situacijama- da)..ako se nije moglo iz ponašanja majke vidjeti da bi se radilo o prisutnosti nekog oblika psih. smetnji na njenoj strani, da je to jako dobro prikrivano(?), moglo se vidjeti po djetetu.., jer se gleda što je za dijete u tom trenutku bolje..

Iz posta se ne vidi koliko je vremena prošlo od razvoda i donošenja odluke o dodjeli djeteta majci, mjesec, dva, ili su u pitanju godine.., ne vidi se ni da li je bilo spora po tom pitanju, ili su se sporazumno dogovorili, stoga i kažem da postoji mogućnost izmjene odluke....

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na brizi i brzom reagiranju. Nemoguće je sažeti što se sve događalo u mom životu, jer kad počnu problemi čovjek pođe od sebe i prvo pomisli da nešto nije s njim u redu. Za neke psihičke probleme potrebne su godine i godine da bi se otkrili, a do tada moje samopoštovanje i osjećaj za realnost svedeni su na nulu. Od rastave nije prošlo godinu dana, ali budući da primjećujem koliko je nezdrava sredina u kojoj moje dijete živi, osjećam se obveznim nešto poduzeti. Bivša supruga nije ni u braku htjela otići psihologu/psihijatru, bračno savjetovalište-ni govora, želio sam da spasimo brak i da zajednički nešto poduzmemo. Znam da je emocionalno zlostavljanje djeteta teško dokazati te da suprugu ne mogu natjerati na liječenje, zanimalo me da li mogu nešto poduzeti preko Centra za socijalni rad i ukazati na moje sumnje. kamo da se obratim? Znam da će za dijete jednog dana biti kasno. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da možete i morate nešto učiniti, ako su djetetovi uvjeti loši. To da li su neodgovarajući, provjerit će na terenu djelatnici Centra za socijalnu skrb kojima se obratite, navedite u što sumnjate i zašto, i onda ćete već vidjeti u kojem smjeru će to krenuti. Ne bi bilo zgorega da se posavjetujete i s odvjetnikom, koji će znati što je u konkretnom slučaju najbolje učiniti, ovako je dosta teško, na neviđeno, nekoga savjetovati..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala XSARA 512. Bio sam već tamo, vidim da su pomalo skeptični, ali bit ću uporan. Moj prvi odvjetnik me savjetaovao da pustim, obzirom na to kakva je osoba, a da ionako dijete pripadne majci, te da bi se psihijatrijsko vještačenje oteglo do unedogled i dijete bilo izloženo još većim traumama, tako da sam pristao na sporazumni. Tada nisam imao snage ni raditi, ni razmišljati. Žalosno je što i među poznatima imam odvjetnike a ne mogu dobiti adekvatan savjet, jer obiteljskopravna zaštita nikog baš ne zanima (donosi malo novaca) i svi viču: pusti. Za sada nastojim, zajedno sa svojim roditeljima koji me u svemu podupiru pružiti djetetu što više, prije svega ljubav i oslonac. Na današnji dan primio sam prekrasan crtež i topli poljubac. Nadam se da ćemo jednog dana biti zajedno.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U rješavanju vašeg problema nisu vam potrebni odvjetnici. Dovoljno je da se obratite nadležnom centru za socijalnu skrb sa zahtjevom za se izmijeni ranija sudska odluka s kojim će roditeljem dijete živjeti i o susretima i druženu s drugim roditeljem, a zbog promijenjenih okolnosti. O tom pitanju još je uvijek nadležan centar budući da je odgođen prelaz nadležnosti na sudove do 01.10. o.g. Predlažem da podnesete pismeni zahtjev za donošenje nove odluke (uredno zaprimljen!), u kojem pomno razložite sve razloge zbog kojih tražite izmjenu odluke, te po mogućnosti priložite i dokaze ukoliko ih posjedujete. U tom slučaju centar ne može otkloniti vođenje upravnog postupka, a vama stoje na raspolaganju dopuštena sredstva da se istima koristite. Savjetujem da ne čekate u zaštiti prava svog djeteta.

 

wrote:

Bas mi je zao za Vas. Ima jako puno slucajeva u hrvatskoj kao i Vase ali na zalost se ne radi nista na tome. Nemate ikakvih prava jer ste "samo" otac. Nadam se da ce se jednog dana pravni sustav u hrvatskoj se poboljsati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija