Jump to content

izračun tazbinskog srodstva


dujka13

Preporučene objave

Molim tko zna da mi izračuna tazbinsko srodstvo.

 

Ukratko: mom djedu sada pokojnom(Š.I.), je bio svjedok oporuke (K.I.) koji je u tazbinskom srodstvu sa njim. Za pobijanje oporuke treba dobro izračunati stupanj (pobočnoj liniji do četvrtog stupnja).

Ili opisom:

Majka moga djeda je imala sestru koja je baka suprugu, sestre svjedoka oporuke.

Molim ako netko točno zna da mi objasni. O tome ovisi pobijanje nepravedne oporuke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čekajte malo - jel na kraju u pitanju tazbinsko srodstvo ili krvno u pobočnoj liniji?

 

Četvrti stupanj krvnog srodstva u pobočnoj liniji jesu sestrična i bratić.

 

 

Htjela sam dostaviti obiteljsko stablo ali kako je veće od dozvoljenog mogla bi dostaviti jedino e-mailom.

Mene interesira tazbinsko srodstvo jer je srodstvo preko braka, pa kako u Zakonu piše do četvrtog stupnja (u pobočnoj liniji).

U mom primjeru to je:

 

"Majka moga djeda je imala sestru koja je bila baka suprugu, sestre svjedoka oporuke."

 

Odnosno; teta moga djeda je ujedno baka, suprugu vjenčanom za sestru svjedoka oporuke.

Traži se srodstvo između moga djeda i svjedoka oporuke čija je sestra vjenčana za unuka djedine tete (majčine sestre).

 

Otprilike tako. Lakše bi bilo prikazano na slici obiteljskog stabla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija