Jump to content

Kupovina i parceliranje državnog turističkog zemljišta


I14R10

Preporučene objave

Pozdrav

 

U mojoj općini ima komad državnog zemljišta koje je u turističkoj zoni, no to zemljište je jako veliko, oko 13.5 hektara. Ja bih sebi parcelirao manji dio, do 5000 m^2. Pa me zanima da li mi možete nešto reći o tome. Da li se uopće državna zemlja može parcelirati? S kim rješavam kupnju, sa općinom ili sa nekom višom institucijom? Tko postavlja cijenu - općina ili netko drugi?

Naime, državna zemlja mi je jedina mogućnost pošto ljudi ovdje ne prodaju rado svoju zemlju.

Eto već me dugo muče takva pitanja pa se nadam da mogu dobiti odgovor.

 

Mario

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E i još jedna stvar. Naravno, imam i ja zemljišta ali nije u turističkoj zoni. Koje su moje opcije ako bih ja htio graditi turističke objekte na svojoj čestici koja nije u turističkoj zoni? Da li postoji neka opcija da ja prijavim česticu da se prenamjeni u turističku sa sljedećom promjenom prostornog plana a u međuvremenu da se na njoj gradi?

Stvar je u tome što je prije desetak godina donesen prostorni plan, na brzinu, kakav takav i sad tko zna kad će se ponovno mjenjati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija