Jump to content

ovlasti zaštitara u trgovačkim centrima


ubermarionette

Preporučene objave

Ne znam da li naziv teme u cijelosti odgovara mom slučaju, ali naddam se odgovoru ili savjetu koji bi mi mogao pomoći.Naime, sponzor sam mladiću(pomažem mu u resocijalizaciji budući je bio ovisnik, služio zatvorsku kaznu itd..) koji je u zadnjih par mjeseci imao nekoliko neugodnih situacija u trgovačkim centrima.Isti je počinio prekršaj krađe nekoliko artikala čija vrijednost nije premašila 2000 kn i zaštitari(Interspaar)su ga natjerali da potpiše papir na kojem nije stajala točna količina ukradene robe,a nakon mog dolaska svjedočio sam dogovoru između šefa dotičnog zaštitara (inače neoznačenog, nije se predstavio niti pokazao iskaznicu), zaštitara i voditeljice samoposluge da će mu "jednostavno dopisati iznos veći od 2000 kn"!Pozvao sam policiju, otišao na policiju želeći prijaviti takvo što,no oni su rekli da je to "nemoguće".Nakon što su dečka doveli u PP, inspektor je zadržao i mene i rekao da su oni ionako u dogovoru sa zaštitarskom firmom KLEM,koji su mahom bivši policajci i da rade slijedeće:"mi jednostavno našamaramo počinitelja, dopišemo mu iznos ukradene robe i kažemo da se opirao pri uhićenju." (!!?).Moje pitanje je-da li je moguće da,iako je potpisao papir, bez ikakve izjave u policiji pokrenu postupak protiv počinitelja??JA mogu prepoznati osobe koje sam čuo jasno kako se dogovaraju,a i nisu nam htjeli pokazati snimke koje dokazuju da je osoba ukrala ono što je i priznala, a ne ono što mu žele "nakačiti".Što nam je činiti jer vidim da zaštitari već duže vremena prekoračuju sve moguće ovlasti, koje i nisu tako široke,ali oni se svejedno igraju inspekotra i policije! HVALA

HVALA.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam.U Billi na črnomercu se "zaštitari" ni ne predstavljaju, nego prisilno odvode ljude u svoje prostorije, odbijaju pozvati policiju, fizički maltretiraju počinitelje, a uzmu im i novac koji pronađu kod njih.U zadnjem slučaju ih je bilo sedam i ne znam da li to ima smisla prijavljivati policiji, jer vjerujem da su bivsi pripadnici iste(baš kao i oni u city centru one u sesvetama).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija