Jump to content

sastavljanje kupoprodajnog ugovora i prijava poreza na nekretnine


ivek999

Preporučene objave

E ovako...imam pitanje pa

vas molim za pomoć...

Kupujem nekretninu koja je pod hipotekom 30000 eura. Sa vlasnikom sam pogodio cijenu 30000 eura tj. ja bi otplatio njegov hipotekarni kredit u banci te bi na taj način i skinuo hipoteku nad nekretninom i prilikom upisa na nekretninu pokrenuli bi i brisanje hipoteke(to bi sve napravili u jednom danu)...E sad zanima me da li je potrebno to posebno definirati u kupoprodajnom ugovoru ili je dovoljno na običnom kupoprodajnom ugovoru napisati da ja plaćam vlasniku 30000 eura(Svjestan sam da kupujem nekretninu pod hipotekom). Ono što je moj strah je da mi prilikom prijave poreza na nekretnine porezna uprava ne bi zaračunala i hipoteku i onu cijenu koju navedem u kupoprodajnom ugovoru. Jer kada ću ja prijavljivati porez na nekretninu hipoteka će biti skinuta sa nekretnine.

Jer ako mi javni bilježnik sastavi ugovor oderat će me par tisuća kuna, a ovaj obični ugovor košta par lipa....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Kod kupoprodajnih ugovora nikad dosta opreza .

Važno je znati da Vi ne možete ugovoriti kupoprodaju po nekoj cijeni koja ne odgovara stvarnosti .Porezna uprava ima tablice za procjenu vrijednosti nekretnine po zonama , kvaliteti itd. ,pa Vam porez zaračuna po tablicama a ne po onome što Vi napišete u ugovoru ako je cijena nerealna .

Smatra se nadalje da kupac preuzima i hipoteku.Pitanje hipoteke treba prodavatelj riješiti prije primitka ukupne cijene iz ugovora .

Vi se možete uknjižiti na nekretninu kada platite cijenu iz ugovora .Sastavljanje ugovora po stručnoj osobi je neizostavno da bi na miru mogli spavati .

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Kod kupoprodajnih ugovora nikad dosta opreza .

Važno je znati da Vi ne možete ugovoriti kupoprodaju po nekoj cijeni koja ne odgovara stvarnosti .Porezna uprava ima tablice za procjenu vrijednosti nekretnine po zonama , kvaliteti itd. ,pa Vam porez zaračuna po tablicama a ne po onome što Vi napišete u ugovoru ako je cijena nerealna .

Smatra se nadalje da kupac preuzima i hipoteku.Pitanje hipoteke treba prodavatelj riješiti prije primitka ukupne cijene iz ugovora .

Vi se možete uknjižiti na nekretninu kada platite cijenu iz ugovora .Sastavljanje ugovora po stručnoj osobi je neizostavno da bi na miru mogli spavati .

 

Pozdrav!

 

Hvala na odgovoru...

Međutim procedura je da bi nakon potpisivanja kupoprodajnog ugovora, ja kupac, predao zahtjev za uknjižbu te bi nakon toga u banci zajedno sa vlasnikom ja uplatio novce i zatvorio hipoteku....

I nakon toga bi banka poslala zahtjev za brisanjem hipoteke....To bi riješili u dan il dva...

 

Pa onda zapravo ne znam kako da se to točno definira u kupoprodajnom ugovoru...Banka je naravno to i odobrila, al njoj je važno da ona dobije novac...Oni imaju obrazac koji potpišemo i vlasnik i ja...

 

Ipak meni je nekako sigurnije kao kupcu da prvo sklopim kupoprodajni ugovor pa predam zahtjev za uknjižbu pa tek onda uplaćujem novce...jel ipak kupujem nekretninu pod hipotekom...naravno i vlasnik pristaje na to...

 

Jedino me zanima onda porez na nekretnine...znam da oni imaju tablice međutim ako se plati viša cijena, mislim da oni onda zanemare te svoje tablice...a bojim se i scenarija u kojem bi mi zaračunali i hipoteku i cijenu iz kupoprodajnog ugovora...zapravo me zanima jel to moguće...

 

hvala....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija