Jump to content

Savjet oko ugovora o najmu stana


marton

Preporučene objave

Molio bi pravni savjet oko ugovora o najmu stana.

 

Postanari smo zadnjih 7 godina. S vlasnikom stana sklopili smo ugovor o najmu na rok od 2 godine, kojeg smo potpisali, ali nismo ga nigdje ovjerili, posto je najmodavac skrtac i nije htio ovjeru platiti kod javnog biljeznika.

Dakle, najmodavac nam iznajmljuje stan na crno, t.j. ne placa porez.

Ugovor je nakon te 2 godine istekao (2008.) i nismo ga obnavljali, jer je sve kasnije islo na osnovu povjerenja.

 

Trenutna situacija je takva da se za mjesec dana zelimo iseliti iz tog stana.

Mi smo ga o selidbi korektno obavijestili 1 mjesec prije, a selidbu nam sada najmodavac zeli osporiti jer kako kaze, "otkazni rok je tri mjeseca prema zakonu o najmu".

 

U ugovoru kojeg smo sklopili nigdje ne pise koliki je otkazni rok, vec nam je samo usmeno napomenuo prilikom useljenja da je otkazni rok 3 mjeseca.

Najmodavac ima polog kod sebe u visini jedne (1) stanarine, za kojeg sumnjam da ce nam vratiti, a sada nam zeli naplatiti jos dodatne dvije (2) stanarine pod otkazni rok od 3mj.

 

Nize je jedan clanak iz ugovora kojeg je najmodavac sastavio.

Ovaj ugovor sklapa se na vrijeme od dvije godine i prestaje vaziti ako ga stranke sporazumno ne produze -30.11.2008

 

Ono sto mene ovdje zanima, da li se najmodavac moze pozivati na bilo koju tocku ugovora, ako u njemu pise da ugovor prestaje vaziti ako ga stranke ne produze?

 

Prema meni, ugovor je istekao i sve tocke tog ugovora vise ne vrijede.

 

Takodjer, smije li se najmodavac pozivati na zakon o najmu ukoliko taj isti zakon istovremeno krsi ne placajuci porez?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija