Jump to content

Pravomočnost


anonimno

Preporučene objave

Zahvaljujem na brzom odgovoru,naime i mislila sam da je sve tako kao što ste napisali ali se laik izgubi u pravnim zavrzlamama.

I dvadeset dana nakon što je rješenje postalo pravomočnotj.nakon isteka roka za žalbu, isti sudac donosi novo rješenje u kojem sam pobija prvo navodeći nedostatak dokumenata .Svi dokumenti koje je zatražio su predani za što postoji i pisani trag.Sad mi je savjetovano da se bez obzira na pravomočnost prvog rješenje žalim na ovo drugo.

Moje pitanje glasi da li prvo rješenje mora biti provedeno?

Unaprijed zahvaljujem! :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za ovakav odgovor moram ipak dobiti malo više informacija.

 

Kako Vi znate da je prošao rok za žalbu?

 

Ukoliko je protekao rok za žalbu Vama, ne mora značiti da je protekao rok za žalbu i drugoj strani u postupku. Naime, rok za žalbu počinje teći od dana primitka odluke, što znači da Vi možete neku odluku primjerice primiti 15, a suprotna strana 20 ili 18....ako me razumjete??

 

U svakom slučaju...dajte mi malo više informacija

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana

 

Radi se o naknadno pronađenoj imovini.U prvom rješenju stoji na dnu da je dopuštena žalba u roku Županijskom sudu u roku 15 dana od primitka prijepisa istog ,a putem ovog suda.

 

DNA moje ime

Nakon pravomoćnosti

ZK Odijel

Porezna uprava

Geodetska uprava

 

Rješenje o stavljanju van snage prvog došlo dva mjeseca nakon što sam primila prvo.

 

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok.

 

Ali koji su razlozi navedeni u odluci kojom se pobija prva odluka.

 

Ma neovisno, ukoliko smatrate da Vam druga odluka u bitnome mijenja vaša prava u odnosu na prvu, svakako se žalite. Upravo navedite da vam nije jasno koja je to doukumentacija naknadno pronađena na osnovu koje je došlo do ukidanja prve odluke.

 

Pa čak i da odluka NIJE postala pravomočna, morate znati razlog njenog ukidanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru i usput ću dodati da nitko nije pronašao neku dokumentaciju naknadno već se od mene traži da priložim dokument koji potvrđuje da je dotični u trenutku pisanja oporuke bio pri zdravoj pameti i da je umro bez nasljednika.

Čak i u starim izvodima iz zemljišnika točno piše čitav slijed kako i tko može nasljediti umrlog.

Pokojnik je umro prije nekih sto godina.

Zna se po priči da je pokojnik umro bez potomaka,ali da li je i gdje moguće uopće dobiti takvu potvrdu.

Iskreno rečeno mislim da se radi o zavlačenju jer se radi o atraktivnom zemljištu na koje su lokalni moćnici bacili oko.

Bez obzira zahvaljujem još jednom na brzom odgovoru i čitala sam neke Vaše odgovore ,vidim da ste zaista ozbiljni pa ću stoga biti slobodna ponovo od Vas zatražiti savijet.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija