Jump to content

Vožnja u alkoholiziranom stanju..


Samo Šamo

Preporučene objave

Pozdrav

 

nakon utakmice hrvatska kamerun u 5 ujutro me zaustavilo i napuhao sam 0.7(0.6 nakon smanjenja). Kad sam pitao za visinu kazne policajac mi je rekao da je kazna 1000kn i jos je nesto promrmljao te otisao.. Meni je urucen samo zapisnik na kojem ne pise nista o visini kazne. Gdje ja mogu saznati o kazni i kakav prigovor da napisem? ovo mi je prva kazna za voznju u alkohol.. stanju , vozac sam 6 godina(imam 24.)

p.s. neznam koliko je bitno ali on je zaoukruzio i: odbija strucni pregled. uzimanje krvi i urina... to me nije ni pita... Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo te nije niti dužan pitati, a što se tiče prigovora, dobio si samo zapisnik o alkotestiranju na koji nema žalbe.

 

Dobit ćeš na kućnu adresu prekršajni nalog s kaznom i zaštitnom mjerom, pa ćeš se na njega moći žaliti. Što se tiče te žalbe, žališ se po kojem temelju misliš da će proći, a najbolje prolaze priznanje, kajanje i olakotne okolnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo te nije niti dužan pitati, a što se tiče prigovora, dobio si samo zapisnik o alkotestiranju na koji nema žalbe.

 

Dobit ćeš na kućnu adresu prekršajni nalog s kaznom i zaštitnom mjerom, pa ćeš se na njega moći žaliti. Što se tiče te žalbe, žališ se po kojem temelju misliš da će proći, a najbolje prolaze priznanje, kajanje i olakotne okolnosti.

 

Znaci da cekam dok mi ne dode na adresu i onda OD TADA imam rok od 8 dana za žalbu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Došla mi je kazna i trebao bih sastaviti prigovor. Kazna mi je 1000kn + 300kn zbog neimanja vozačke + 500kn prekršajnog postupka (Šta je ovo? kako se na ovo žalit?) te zaštitan mjera zabrane upravljanja vozilom u trajanju od 9(!!!) mjeseci. mislio sam nesto ovako napisati: PRIGOVOR

 

Broj:511-12-36-05-10-...

PREKRŠAJNI SUD U

Ime i Prezime:

Adresa:

 

 

 

Protiv prekršajnog naloga pod gornjim poslovnim brojem pravodobno podnosim prigovor zbog pogrešno i nepotpuno utvrđenog činjeničnog stanja. Izrečena mi je novčana kazna u iznosu od 1.000,00 kn (jednutisuću kuna) i izrečena mi je zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom „B“ kategorije u trajanju od 9 (devet) mjeseci jer sam počinio prekršaj iz članka 229., a u vezi s člankom 234. Prekršajnog zakona, te članka 4. Stavka 1. Zakona o sigurnosti prometa na cestama. Naime, utvrđeno je da sam upravljo vozilom sa 0.6 g/kg alkohola u organizmu.

Nikako nemam običaj voziti u alkoholiziranom stanju te molim sud da moj slučaj prepozna kao slučaj od minimalne opasnosti od ponavljanja djela obuhvaćenog gore navedenim prekršajnim nalogom.

Smatram da navedeni prekršaj sadrži minimalnu kvantitetu i kvalitetu neprava, koji time ne iziskuje nužno kažnjavanje u svrsi postizanja ciljeva generalne i specijalne prevencije.

Prekršaj ne poričem i priznajem krivicu ali kako nemam istih ili istovrsnih prekršaja molim sud da ukine kaznu zabrane upravljanja vozilom „B“ kategorije u trajanju od 9 (devet) mjeseci , te smanjenje novčane kazne ako je ikako moguće.

 

 

 

S poštovanjem ...

 

 

Potpis:

 

 

Sta cu s ovih dodatnih 800(500+300)kn kazne? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prigovor je dobar kao i svaki drugi (mada je po mom mišljenju više pravnički nego osobni, ali to sams amo ja), a što se tiče nenošenja vozačke dozvole, i to moraš spomenuti u prigovoru. Ista stvar, nemaš što reći kad ju nisi imao uz sebe, ali i to bi morao objasniti. Ovih zadnjih 500 kuna su troškovi postupka, a u prigovoru možeš tražiti oslobađanje od troškova, ali to moraš obrazložiti (nezaposlen, mala primanja i sl.).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jer sam počinio prekršaj iz članka 229., a u vezi s člankom 234. Prekršajnog zakona, te članka 4. Stavka 1. Zakona o sigurnosti prometa na cestama.

 

Smatram da navedeni prekršaj sadrži minimalnu kvantitetu i kvalitetu neprava, koji time ne iziskuje nužno kažnjavanje u svrsi postizanja ciljeva generalne i specijalne prevencije.

 

Počinio si prekršaje iz čl.199 i 234 ZSPC-a a sve ostalo iz prigovora (članke i zakone) izbaci kao i donje koje bi sudac mogao jako krivo shvatit.Žališ se na obje novčane kazne 1000+300 i tražiš smanjenje kao i za trajanje mjere koja je za 0.6 promila 6 mjeseci.Onih 500 kn ne plaćaš.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija