Jump to content

Nastavak ovrhe


pal

Preporučene objave

Nastavak ovrhe. Dobio sam parnicu na opć. Sudu i ovrhu. Poslovni subjekt je blokiran. Vlasniku je to četvrta građevinska firma. Radi na crno. Sagradio je objekt sa 6 luksuznih apartmana., sa vlasnikom zemljišta dogovorio je pola pola. Objekat je izgrađen i rasprodan osim jednog apartmana. Ja posjedujem meil od oligarha rusa koji mu treba uplatiti 180.000,00 eura. Meil sam uzeo bez znanja vlasnika imao sam pristup u službenu kancelariju. Prodaja apartmana išla je preko agencije nekretnina . Normalo, vlasnik firme nema ništa na sebi jel mu porezna visi nad vratom a i banka. Ovaj apartman koji nije prodan vrijedan je 5.000.000,00 kn. Taj iznos je dužan poreznoj upravi

ja pripremam ovrhu na neprijavljenu imovinu kome da pošaljem ovrhu dorhu ili općinskom sudu ili i jednima i drugima. šta još moram navesti u ovrsi, prijavi ili tužbi kako da je naslovim. Vlasnik mi je prema ovrsi dužan s naslova plaća 60.000,00 kn. , doživio sam tešku povredu na radu sad sam invalid. Molim pomoć

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam se da ste dobili presudu općinskog suda? Da li je ista pravomoćna? Vjerovatno ste na temelju te presude (ovršna isprava) pokrenuli ovrhu. Ovrhom se možete naplatiti samo od pravne ili fizičke osobe koje stoje u sudskoj presudi i to naravno ako ima novaca ili imovine. Ako imate saznanja o neprodanom apartmanu i ako je u vlasništvu osobe koja Vam je dužna stavite zabilježbu spora tj. ovrhe u ZK izvadak. Na taj način čete osigurati svoje potraživanje i da Vas dužnik isplati jer nitko neće kupiti nekretninu na kojoj stoji zabilježba spora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da dobio sam presudu na prvostepenom sudu koja je potvrđena na županijskom sudu.

ovrhu mi je vodio odvjetnik koji mi je loše postavio i otišao u mirovinu platio sam mu 2000 kn tu ovrhu mi je sud zadržao 18 mjeseci i kad sam minisru Orsatu uputio dopis da mi se ovrha vrati u kartonskoj kutiji sada općinski sud poslao na županijski sa obrazloženjem da je odbačena. sad pišem požurnicu županijskom sudu.napominjem da je tuženik radio na pravnom fakultetu u zagrebu i prošle god. je stupio u mirovinu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija