Jump to content

Molim pomoć oko naplate alimentacije


mamutica

Preporučene objave

Već sam postavila malo komplicirano pitanje,ali nitko nije odgovorio pa molim još jednom,ako itko ima ikakvu ideju što bih trebala napraviti da me savjetuje ili uputi nekud ili da mi se javi makar netko tko ima sličan problem. Ponovit ću svoj problem: radi se o naplati realne alimentacije,a problem je u tome što moj bivši muž ima još jedno starije dijete iz još "prijašnjijeg" braka. Za to je dijete počeo plaćati alimentaciju još dok smo bili u braku. Međutim,mi smo se razveli,a on se vratio toj prijašnjoj bivšoj,ponovno su se vjenčali i žive zajedno,a on još uvijek plaća alimentaciju za to dijete. Iz tog razloga nema dostatnih sredstava na računu na koji sam ja sjela ovrhom jer za mojeg sina ne želi plaćati. Sud je prilikom rastave odredio alimentaciju od 500kn,a njemu sada (zbog nedovoljnih sredstava) skida 300. Ja sam nezaposlena,dijete mi je upravo završilo 5. razred,a on alimentaciju nije plaćao 2god. Od CZSa sam upućena na besplatnu pravnu pomoć,a na kraju sam morala platiti sastavljanje tužbe i ovršnog prijedloga,da bi sad ispalo kako ništa nije riješeno jer tih 300kn nije ni približno dovoljno za dijete ovih godina,a tako se ujedno samo povećava njegov dug za neisplaćenu alimentaciju iz mjeseca u mjesec. Mene zanima na koji način i kome mogu dokazati da bivši živi sa svojim prvim djetetom u normalnoj obiteljskoj zajednici,dakle skrbi se za njega,sve je svoje nekretnine prepisao na tu ženu,a za naše dijete ne želi ni plaćati niti ga vidjeti niti čuti. Kako da ja ostvarim ovrhu koja bi mu s mirovine skidala tih određenih 500kn? Moja "besplatna" odvjetnica je rekla da ne zna gdje je problem ali da bi mogli pisati novu tužbu,a ja nemam odakle izvući 800kn za to. Neka mi se javi netko sa sličnim iskustvom ili netko tko zna što trebam napraviti. Meni su živci na nuli,a to malo pameti što sam imala više ne pomaže.... Itko?????? Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija