Jump to content

fiskalne kase i primjena istih


berovec

Preporučene objave

Poštovani,

Zamolio bih Vas za informaciju o kasama.

Naime, imam mali obiteljski hotel sa kasom na recepciji, restoranu i vanjskom šanku kod bazena. Ove godine dobili smo koncesiju na plažu preko puta hotela s dozvolom za iznajmljivanje ležaljki i ugostiteljsko trgovačke djelatnosti prodaje sladoleda.

Moja je ideja da se ležaljke naplaćuju sa kase šanka kod bazena.

Moje pitanje jest: Da li moram imati posebnu kasu na plaži ili mogu naplaćivati koncesijske usluge sa već postojeće kase vanjskoga šanka na bazenu te da li na računu mogu biti i usluge iznajmljivanja zajedno sa pićima i hranom koju bi gosti naručili u hotelu? Da li uopće smijem posluživati hranu i piće na plaži iz hotela gostima koji su hotelski gosti ali i vanjskim gostima s obzirom na koncesiju kako je gore navedena (postoje stolići kod svih ležaljki te hrana dolazi u kutijama, tj. nije izložena atmosferskim prilikama)?

Da li me možete uputiti u koji Zakon to mogu vidjeti te tko je nadležan za takvo pitanje - gospodarska, porezna, financijska ili netko treći jer uvijek dobivam kontradiktorne odgovore od različitih državnih službi.

 

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

 

Željko Plečko, ug.teh.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija