Jump to content

Prebacivanje vlasništva trgovačkog društva!!!


sebanog

Preporučene objave

Poštovanje,

 

Molim vas hitnu pomoć, situacija je sljedeća ja sam 100% vlasništvu firme koja posluje 4 godine i do 2014 je bila likvidna.

Vec 2 mjeseca nisam si mogao zbog gospodarske situacije isplatiti plaću i doprinose te sam blokiran od strane fine.

Pošto bi se trebao prijaviti na HZZ i ako to napravim nemam više nikakva prava na naknadu jer sam direktor i u 100% vlasništvu firme te bi još ja po novom zakonu trebao platiti nesto poreznoj.

 

Kako i koje su mi najbolje i moguće varijante da se riješim vlasništva firme(d.O.o.-a) i da onda mogu dobivati tu naknadu i ne stvarati još vece gubitke za firmu????

 

 

Molim hitan odgovor

Ja sam bio jedini zaposleni!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani,

Po mom skromnom mišljenju, trebali bi prodati (možete i prenijeti bez naknade) poslovni udio koje imate u tom d.O.o.-u nekoj drugoj osobi (to može biti član Vaše obitelji) i takvu promjenu provesti u sudskom registru.

Nakon toga, Vam taj novi član društva daje otkaz kao tehnološki višak i idete na HZZ po svoju naknadu.

Firma više nema zaposlenih i nema novih obveza za radnike.

Ukupan trošak solemnizacije ugovora o prijenosu poslovnog udjela i upisa te promjene u sudski registar je oko 2.000,00 kuna.

To je ono što bih ja napravio da sam na Vašem mjestu.

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija