Jump to content

nepoštivanje rješenja invalidske komisije


kantajz

Preporučene objave

zaposlenik sam hrvatskih šuma na poslovima drvosječe(rad motornom pilom).prošle godine imao sam ozljedu na radu,posjekotina pilom po palcu lijeve noge.na invalidskoj komisiji mi je utvrđena neposredna opasnost od nastanka invalidnosti.u rjšenju piše zabrana dugotrajnog stajanja i hodanja te rad u prisinim položajima.u dogovoru s firmom za promjenu radnog mjesta gdje je sudjelovao i centar za profesionalnu rehabilitaciju utvrđeno je još zabrana dizanja i prenošenja teškog tereta,ne viš od 10 kg odjednom i 100 kg za vrijeme radnog dana.poslodavac se s tim složio i potpisao je te papire.vraćam se na posao i prvog radnog dana dobijam zadatak utovariti i istovariti pet tona tereta.zatim danima sađenje biljaka u sagnutom -prinudnom položaju itd.znači sva ona ograničenja poslodavac ne poštuje a ja se bojim odbiti posao.nakon nekog vremena obolijevam iznenada na kičmu i završavam na operaciji kičme.moje pitanje je što napraviti i dali se ova ograničenja koja sam naveo odnose da nebi došlo do nastanka invalidnosti tj.pogoršanja porezane noge ili na općenito zdravstveno stanje.na koji se zakon pozvati radi obeštećenja ako imam pravo.unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija