Jump to content

Nasljeđivanje bez oporuke


polo12

Preporučene objave

Otac je vlasnik kuće za turizam,a brat je nositelj kredita.Kuća je izgrađena na očevom zemljištu.Prije dobivanja kredita kuća je bila izgrađena na pola i na osnovu procjene banke na temelju toga što je bilo napravljeno,odobren nam je kredit.Majka i otac su jamci za kredit koji će se isplaćivati u narednih 15 godina.Zanima me imam li nakon očeve smrti ikakva prava na tu kuću s obzirom da sam i ja sudjelovao u gradnji te kuće koja se financirala zajedničkim novcem i kamenoklesarskim obrtom u kojem svi skupa radimo?Moj otac nije sastavio nikakvu oporuku,a u slučaju njegove smrti na nasljedstvo ima pravo i moja majka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko neće biti oporuke, zakonski nasljednici, i to na jednake dijelove, biti ćete majka, vaš brat i vi.

 

Ali imajući u vidu poprilično zamršenu situaciju, postaviti će se pitanje bračne stečevine te izvršenih ulaganja u kuću.

 

Zahvaljujem na odgovoru, no zanima me i nešto što nisam uopće napomenuo. Hoće li se i zarada od iznajmljivanja kuće nakon očeve smrti dijeliti na 3 dijela?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija