Jump to content

Tužba protiv poslodavca radi neisplate plaće


hank01

Preporučene objave

Pozdrav,

 

poslodavac mi je dužan već 3 plaće, a ugovor mi traje još jedan mjesec (imam ugovor na godinu dana). Poslodavac je za tih godinu dana dobio poticaje od države (HZZ-a) kojima HZZ financira 50% moje plaće.

 

Moje pitanje za vas je kako da ja utjeram da mi poslodavac isplati sve zaostale plaće, da li ga se isplati tužiti i koliko vremena i novaca će mi to oduzeti?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

ne znam hoce li ovo pomoci, ali ako je poslodavac dobio poticaje za vas, on ce HZZ-u morati podnijeti izvjestaj (npr za javne radove idu svaka 3 mjeseca izvjestaji) kojem ce morati priloziti vase platne liste. ako vam ne isplati sve sto vam duguje, nece moci pravdati sredstva pred HZZ-om i samim tim ce doci u nepriliku, vjerujem da postoji ugovor izmedju njega i zavoda po kojem je duzan vratiti sto je dobio ako prekrsi svoje obveze prema radniku. tako da vjerujem da ce vam ipak sve zaostatke isplatiti...inace, mislim da tuzbu ne bi morali platiti, neka me netko ispravi ako grijesim...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija