Jump to content

Pordoiljna naknadan nakon 6 mjeseci djetetovog života....HITNO!


Marina Knez

Preporučene objave

E ovako, ukratko:

 

radim više od 18 mjeseci u komadu u jednom firmi, ugovori na određeno (uglavnom na 6 mjeseci).

Trudna sam, termin je u prvom mjesecu, porodiljni (45 dana) počinje 28.11., s tim da od 1.10. idem na bolovanje iliti komplikacije zbog vrste posla.

E sad, ugovor mi je istekao u kolovozu ove godine, produženm je do kraja studenog jer "duži mi za naknadu ne treba"...tako mi je šef rekao.

 

Moje pitanje: Što će biti sa naknadom nakon 6 mjeseci...je li bolje da mi ugovor pokrije period do tada da ne padnem nanaknadu od 1600 kn ili se i dalje gledam kao zaposlena unatoč tome što mi ugovr istekao od 1.12.2014. pa će mi naknada biti 2500 kn??

 

HItno pomoć :) da mogu žicat novi ugovor ako mi treba :))

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem se na brzom odgovoru.

 

Razgovarala sam sa šefom, kaže da nije znao za to, da je njemu rečeno da je dovoljno da me "uvede" sa ugovorom u tih 45 dana. I rekao mi je da će se raspitati kod knjigovođe što bi ugovor na godinu dana značio za njega.

 

To i mene zanima...ima li on u slučaju da mi da duži ugovor kakve obaveze prema meni...doprinosi i sl??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim Vas informaciju. Radim kod poslodavca već 18 mjeseci, zadnji ugovor je bio na 1 godinu (od 31.08.13.-31.08.14.), trenutno sam na rodiljnom dopustu (7 i pol mjeseci). Istjeće mi ugovor sa 31.08.14. Poslodavac mi kaže da mi nemože produžiti ugovor do kraja rodiljnog dopusta (do 09.01.2015.) jer sam na rodiljnom dopustu i da bi me trebao sad priijaviti na neodređeno, da je tako u novom zakonu o radu. kako onda ide sa naknadom, koliko se dobiva ako idem sad na burzu? Molim Vas savjet!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija