Jump to content

Obvezni Prekršajni nalog za konzumiranje alkohola na javnoj površini


Smradd

Preporučene objave

Pozdrav.

Zanima me na šta se mogu žaliti u vezi ovoga. Znači dobio sam 1000 kuna kazne, koje nema šanse da ikako platim, pa me zanima šta bi bilo najbolje da napišem u žalbi. Da sam student, nikada kažnjavan, da ne radim, ili nešta sasvim drugo?

I zanima me jeli obavezno platiti sudske troškove i hoće li ih još biti, ako se budem žalio?

 

I jeli moguće mijenjati kaznu sa tako malim iznosom za neki dobrotvorni rad ili nešto slično?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon zabranjuje "odavanje pijančevanju" na javnom mjestu i za to je propisana kazna od 50 do 200 DEM u protuvrijednosti domaće valute, čl. 20. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira.

 

Pretpostavljam da niste više puta uhvaćeni u tom nedjelu da bi se moglo dokazati da ste se "odali" i da nije izvršeno ispitivanje alkoholiziranosti da bi se moglo dokazati "pijančevanje", a naročito ako je to alkoholno piće bilo iz domaće radinosti u plastičnoj boci cocacole, te pretpostavljam da policija nije izvršila analizu te tekućine, kao ni da je došlo do tolike devalvacije kune da bi 200 maraka težilo čak 1000 kuna.

 

Dakle, student ste, vjerovatno dovoljno domišljat da znate kako od mojih prepostavki sačiniti kvalitetan prigovor i držati se te obrane na sudu da bi postigli oslobađajuću presudu.

 

Nipošto ne zaboraviti sudu dostaviti uvjerenje o boravištu ako ne živite u svom gradu.

 

Ako za sve ovo nemate vremena da najbolje je platiti i sve zaboraviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali ovo nije odavanje pijančevanju nego samo konzumiranje na javnoj površini, tj. dali je to onda ista stvar ili nije?

A bila je boca s pivom nažalost, pa ne znam dali bi se uvažilo da im napišem da nisu utvrdili šta je u boci.

U svakom slučaju ću se poslužiti vašim smjernicama, hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali ovo nije odavanje pijančevanju nego samo konzumiranje na javnoj površini, tj. dali je to onda ista stvar ili nije?

A bila je boca s pivom nažalost, pa ne znam dali bi se uvažilo da im napišem da nisu utvrdili šta je u boci.

U svakom slučaju ću se poslužiti vašim smjernicama, hvala.

Ako ti je prvi put lijepo ih zamoli za pisano upozorenje jer nemaš novaca zbog loše financijske situacije i to je to.Tako je l moj sin prošao

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali ovo nije odavanje pijančevanju nego samo konzumiranje na javnoj površini, tj. dali je to onda ista stvar ili nije?
Nije.Odavanje pijančevanju ide po zakonu o prekršajima protim javnog reda i mira a konzumiranje na javnoj površini je gradska odluka o zabrani konzumiranja alkohola na javnim površinama.

Prigovor na visinu kazne,priznat djelo,izjavit kajanje kao i to da nisi znao da se ne smije pit na javnom mjestu i da nemaš love.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija