Jump to content

Problemi sa ocem oko stana


Kokot Tihomir

Preporučene objave

Poštovani,

molio bi pomoć oko komplicirane situacije.

Nakon majčine smrti svoju četvrtinu stana koju sam trebao naslijediti prepustio sam ocu na ostavinskoj rastavi, u dobroj namjeri pošto se brinuo za nju tokom njene bolesti. Pošto se u međuvremenu oženio drugi puta stanuje sa sadašnjom suprugom. Ja sam sa svojom suprugom u tom stanu, i sad nakon 4 godine nam želi naplaćivati stanarinu. Zanima me dali to može, tj. smije, i dali nas može istjerati iz stana ako to odbijemo. I ako mi možete objasniti koja su moja prava na taj stan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nikakva, možete eventualno tražiti povrat novca ako ste nešto uložili u održavanje i poboljšavanje stana. I, da, ima vam pravo naplaćivati stanarinu.

 

Potražite malo po Legalisu, naći ćete ne jedan primjer da su se ljudi odricali nasljedstva u korist drugog sunasljednika, i to ljudi koji inače nisu imali nikakvu vlastitu imovinu, pa su prošli kao i vi (iako sumnjam da će vas to utješiti, a još manje vam pomoći).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija