Jump to content

HITNO - prisilna naplata dugovanja po isteku radnog odnosa


daniel80

Preporučene objave

Bok svima!

 

Molim za pomoć ili korisnu informaciju u svezi sljedećeg problema.

 

Tijekom lipnja ove godine radio sam u jednoj tvrtki po osnovi Ugovora o privremenom zapošljavanju zbog povećanog obima posla. Ugovor se potpisivao na razdoblje od mjesec dana, te nakon isteka nisam tražio produženje. Zbog nekih specifičnosti posla, između zaposlenika je neprestano bilo govorkanja o manjkovima koje tvrtka naplaćuje djelatnicima ili im navodno počinjeni manjak odbija od plaće, međutim, nikakva pisana obavijest o tome nije mi data na uvid.

 

Dva i pol mjeseca po isteku ugovora, tvrtka mi šalje Opomenu pred utuženje, prema kojoj je na mojem radnom mjestu, u razdoblju koje sam proveo na poslu ustanovljen manjak kojeg sam ja skrivio, te sam istog dužan podmiriti ili će mi se isti iznos dugovanja naplatiti kroz sudski postupak.

 

Tijekom trajanja radnog odnosa nisam nikada dobio bilo kakav pisani dokument o počinjenom manjku ili visini iznosa počinjenog manjka, niti mi je na bilo koji način predočen u pisanom obliku po završetku radnog odnosa. Je li me tvrtka trebala o tome obavijestiti tijekom trajanja radnog odnosa ili neposredno po završetku istog, te mogu li po tome osnovu potraživati nadoknadu za počinjeni manjak?

 

Hvala !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija