Jump to content

produženje prijevremenog boravka


ggaspari

Preporučene objave

pozdrav svima,

dakle, situacija je vrlo jednsotavna :-)

supruga je strankinja i dobila boravak na 5 godina ( tu sve štima), medjutim ona ima i dijete koji je dobio boravak na godinu dana ( već ovo mi nije jasno zašto ali ok)

sad istiće rok ( tu su skoro godinu dana) pa me zanima kakva je procedura za produženje boravka.Bio sam do policijske postaje i rekli da postoji mogućnost da se dijete veže na mene i da dobije boravište na 5 godina ali eto, ništa konkretno.

Stvar je u tome da ako budu trebali bilo kakvu pairologiju, trebam dosta vremena pošto su iz daleke države i nije to tako jednostavno

Eto,ako netko ima info bilo bi super, ipak se nadam da će biti ono plati 600kn i to je to :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav svima,

dakle, situacija je vrlo jednsotavna :-)

supruga je strankinja i dobila boravak na 5 godina ( tu sve štima), medjutim ona ima i dijete koji je dobio boravak na godinu dana ( već ovo mi nije jasno zašto ali ok)

sad istiće rok ( tu su skoro godinu dana) pa me zanima kakva je procedura za produženje boravka.Bio sam do policijske postaje i rekli da postoji mogućnost da se dijete veže na mene i da dobije boravište na 5 godina ali eto, ništa konkretno.

Stvar je u tome da ako budu trebali bilo kakvu pairologiju, trebam dosta vremena pošto su iz daleke države i nije to tako jednostavno

Eto,ako netko ima info bilo bi super, ipak se nadam da će biti ono plati 600kn i to je to :-)

 

 

Najjednostavnije bi bilo da suprugino dijete zakonski posvojite kako sam vam vec prije objasnila u privatnoj poruci.

 

Ukoliko ta mogucnost ne postoji,opcija da dijete ide preko vas misljenja sam da moze proci buduci da ste vi ocuh a ocuh se koliko mi je poznato smatra uzim clanom obitelji.U tom slucaju dijete ce dobiti privremni na 5 god.Od papira ce vam trebati samo internacionalni izvod iz maticne knjige rodjenih za dijete.

 

Procitajte si malo cllanak 56 zakona o strancima

 

https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CBwQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.zakon.hr%2Fz%2F142%2FZakon-o-strancima&ei=uxokVJbIB8X4yQPFt4DICw&usg=AFQjCNFfYTbvfeMEtzf9xCCZyPstjsdoGA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija