Jump to content

naknada za nezaposlene kod dugotrajnog bolovanja


tipo

Preporučene objave

Može li mi neko pomoći u rješavanju problema jer me šetaju od jednog do drugog.Naime na burzi sam već 2,5 godine i iskoristio sam pravo za nezaposlene(novčanu pomoč).U međuvremenu sam teško obolio i dobio sam nalaz komisije da sam nesposoban za rad u trajanju od dvije godine jer me čeka teška operacija(transplatacija) te nemogu dobiti niti tražiti neki posao pošto je to prerizično za moj život.Živim u kučanstvu sa ženom i dvoje djece od kojih stariji je također nezaposlen tako da imamo redovna primanja od 4.600,00 kuna koja ostvaruje supruga a što je po centru za socijalnu skrb i više nego dovoljno za normalni život(kredit 1600 kn).Pitanje je postoji li osim socijale neka institucija gdje bih ostvario neko pravo na naknadu za vrijeme trajanja bolovanja.

lijep pozdrav svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadam se da će vas netko znati uputiti i da nešto postoji, no gledajući sa strane privremene nesposobnosti za rad nažalost takva vrsta prava ne postoji, naime bolovanje je stanje privremene nesposobnosti za rad u kojem se radniku ili obveznicima uplate doprinosa (nekima) nadoknađuje određeni iznos plaće, zarade, što vi nemate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija