Jump to content

Porez na promet nekretnina, 1x oslobođen....


anonimno

Preporučene objave

Prema ugovoru o dosmrtnom uzdržavanju nasljedio sam 50 % nekretnine, te sam na to bio oslobođen plaćanja poreza. Kako preostalih 50 % nisu u mojem vlasništvu a gospodin mi pravi velike probleme, odlučio sam da bih moja 4 člana obitelj kupila nekretninu od 110 m2.

 

U zakonu stoji da su oslobođeni plaćanja poreza:

 

9.5. da građanin te članovi njegove uže obitelji nemaju u vlasništvu drugu nekretninu (stan ili kuću) koja zadovoljava njihove stambene potrebe. Pod nekretninom (stan ili kuća) koja zadovoljava stambene potrebe smatra se vlasništvo stambenog prostora koji je opremljen osnovnom infrastrukturom i zadovoljava higijensko-tehničke uvjete. Odgovarajućim stanom ne smatra se stan u vlasništvu fizičke osobe kojim se koristi zaštićeni najmoprimac.

 

Pitao sam se znaćenje rečenice "koja zadovoljava stambene potrebe smatra se vlasništvo stambenog prostora koji je opremljen osnovnom infrastrukturom i zadovoljava higijensko-tehničke uvjete"

 

Bio sam oslobođen na tih 50 %, ali mi tih 50 % ne zadovoljava .... sve izrećeno u zakonu. Zadovoljavalo bi da sam 100 %, ali sa 50 % ne.

 

Objasnio sam isto u poreznoj, rekao mi lik da sam bistar, ali da lovim u mutnom. Sada me zanima, s obzirom da mi se čini da je zakon ne dorečen,

 

DA LI MOGU IKAKO PLATITI SADA POREZ NA SAMO 50 % (nakon procejene obje nekretnine i recimo da su iste vrijednosti)

KAKO TO REALIZIRAZI, KOME SE OBRATITI, JER OVDJE U POREZNOJ SA TIME NISU ODUŠEVLJENI.

 

MOLIM POMOĆ..........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa kad već kako kaže "lovite u mutnom" razmislite i o ovome:

nije vas porezna uprava samoinicijativno oslobodila plaćanja poreza, već ste vi podnijeli zahtjev da vas oslobodi plaćanja poreza za prvu nekretninu namijenjenu za stanovanje.

Ako vas takva nekretnina nije zadovoljavala u smislu zakona kako sami kažete, niste ni mogli a ni trebali podnositi zahtjev za oslobođenje....

ovoga puta morat ćete platiti porez što se može :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija