Jump to content

Odricanje prije ostavinske


anonimno

Preporučene objave

Poštovani pravnici, da li osoba može darovati imovinu prije provedene ostavinske rasprave( a nakon smrti ostavitelja )?

Naime, upravo je to učinio moj bratić kada mi je darovao svoj udio u suvlasništvu zemljišta ( ja sam imala ostali udio u cijelosti ).

Molim Vas da mi pomognete riješiti ovaj problem jer ZK odjel nije proveo darovni ugovor nego je upisao bratića kao vlasnika ( ostavinska je u međuvremenu raspravljena ).

Meni je jako teško doći do njega jer živi u Americi osebujnim životnim stilom, često mijenja boravište...

Riječ je o manjem udjelu ( ali opet većem od 9/10 ) pa ne mogu sudski razvrgnuti isplatom.

Hvala.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

zlatnica je napisao:

molim hitno pomoc

 

moja majka se odrekla nasljedja prije nego sto su joj roditelji umrli, jeli se mozemo pozvat na cl 103 o nasljedivanju,jeli ugovor nistav, majka joj je umrla otac ziv,jel moze traziti pravo na majčinu imovinu.

 

 

ako se odrekla nasljedstva prije ostavinske rasprave ugovor je ništav prema čl 103 NZ, ako se odrekla nakon ostavinske ili za vrijeme ostavinske rasprave onda ugovor vrijedi. a u ciju se korist odrekla nasljedstva?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ona se odrekla svog nasljedstva koje bi joj pripalo u korist brace jos dok su joj roditelji bili zivi,medutim majka je umrla i nisu je zvali na ostavinsu raspravu,otac je jos ziv.u meduvremenu ona i otac koji je jos ziv su otisli u jb i ponistili njezinu odreku i vratili sve na prvobitno stanje. da li ona ima pravo na majcinu imovinu njezina braca su se odmah uknjizila na imovinu od pokojne bake molil vas odgovor(2)

 

 

Iznimno, potomak koji može samostalno raspolagati svojim pravima može se ugovorom s pretkom odreći nasljedstva koje bi mu pripalo nakon smrti pretka. Isto vrijedi i za slučaj kad se bračni drug odriče nasljedstva koje bi mu kao bračnom drugu pripalo nakon smrti njegova bračnog druga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija