Jump to content

Namirenje alimentacije


bimba13

Preporučene objave

Pozdrav svima,ovim putem Vam se obraćam ako ste mi u mogućnosti pravno objasniti sljedeće:Ja sam otac i ZZ mldb,djeteta od 12 godina.Majka djeteta ne pita za njega niti pridonosi na ime njegovog uzdržavanja od kako je djete pripalo sudski meni i to od travnja 2008 godine.Kako sud koji je određivao s kim će djete živjeti nije u rješenju odredio majci da je dužna plaćati za djete ja sam sam pokrenuo tužbu i nakon dugo vremena i povlačenja po sudu dobio rješenje gdje se majci određuje da plaća mjesečni iznos od 1.080 kn mjesečno.Kako nije ispunjavala svoju obavezu prema rješenju općinskog suda ponovno sam sam pokrenuo ovršni postupak na nekretnini ovršenice.Prvi ovršni postupak pa prva dražba pa druga dražba ništa,nismo se uspjeli naplatiti jer nitko nije licitirao a mi kao ovrhovoditelji nismo imali dovoljno potraživanja da bi smo mi licitirali nekretninu.Napravili smo založno pravo na nekretninu i ponovno pokrenuli ovrhu, prolazi prva dražba ništa,zakon se u među vremenu mijenja na štetu djeteta gdje unatoč tome što smo imali tada dovoljno potraživanja da licitiramo zakon kaže da više ne ide na drugoj javnoj dražbi na jednu trećinu nego na pola.Putem oglasa uspjevam pronaći kupca i nekretnina se prodaje.Sada me zanima budući da sam ne zaposlen godinama sam se brinuo za djete i teško se snalazio da udovoljim svim njegovim životnim potrebama,uz to treba naglasiti da se djete i kontinuirano liječi radi nanesenih trauma biološke majke radi emocionalnog zlostavljanja i ne kontaktiranja sa djetetom.Posuđivao sam novac i zadužio se,za par dana treba sjesti novac na račun sada bi ja trebao polagati račun centru za socijalnu skrb o svakoj potrošenoj kuni.Molim ljude koji se razumiju u zakon da mi to pojasne te također moram spomenuti da sam oko dvije godine dobivao od centra za socijalnu skrb iznos od 540 kn mjesečno koji daje država dok se ne namiri od dužnika.Dali i taj novac moram vratiti?Treba također reći da po novom zakonu sada već nakon tri mjeseca imam ponovo pravo tužiti ju jer je dužna plaćati do djetetovog školovanja a nitko nezna kako mi je i kako teško živim.Možda bi bilo naj bolje da sav novac poklonim centru .Molim Vas da mi pomognete odgovorom.

Puno hvala u naprijed..Molim samo one koji doista ozbiljno znaju odgovoriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija