Jump to content

Invalidska mirovina


zmodri11

Preporučene objave

15. 03. 2012. godine zdravstvena komisija proglasi me nesposobnim za rad (postupak pokrenut po službenoj dužnosti)

23. 04. 2012. pozovu me u firmu i kažu mi da podnesem i zahtjev za starosnu mirovinu buduči da imam i na nju pravo pa koja mi bude povoljnija (prijevremena starosna ili invalidska Zakon o pravima hrvatskih branitelja.

16. 07. 2012. dobijem privremeno rješenje o invalidskoj mirovini sa navedenim datumom .

Žalba ne odgađa izvršenje rješenja.

16. 07. 2012. Ministar Mupa potpisuje rješenje o pravu na prijevremenu mirovinu sa zadnjim radnim danom 22. 08. 2012.

Navedeno rješenje mi daju nakon nekoliko dana kad sam več u invalidskoj mirovini i traže me iz odjela skrbi u Mupu da napišem žalbu na rješenje o invalidskoj mirovini tako da mi se datum poklopi sa datumom prijevremene te da žalbu povučem 23.08. 2012.god.

Tako kako su tražili tako i napravim.

23. o8. 2012. rješenje o invalidskoj mirovini postaje pravomočno.

23. 08. 2012. stičem i pravo na prijevremenu starosnu mirovinu koja mi do danas nije obračunata ili možda i je ali nikad nikakvo rješenje nisam dobio.

od tad dobivam invalidsku mirovinu (kumuliranu)

Moje pitanje sad glasi : Da li mi je služba prestala radi nesposobnosti za rad ili radi zahtjeva za prijevremenu starosnu mirovinu? Jesu li me u biti prevarili nagovorivši me da pišem : 1- zahtjev za prijevremenu starosnu mirovinu, 2- žalbu na privremeno rješenje o invalidskoj mirovini ?

Molim znalce da mi odgovore. (jako mi je važan razlog prestanka službe radi prevođenja zvanja HRVI) ovako kako je sad mirovina mi je umanjena.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija