Jump to content

Razvod braka sa stranim državljaninom


Deborah13

Preporučene objave

Poštovani,

 

situacija mi je naoko komplicirana pa se nadam da ćete me posavjetovati kako je raspetljati. Ja i muž smo se odlučili sporazumno razvesti. On nije RH državljanin i trenutno živi u Americi, ali nema američko državljanstvo.

 

Ja sam u RH i želim ovdje podnijeti zahtjev za razvod. Može li se zbog ovakvih otežanih uvjeta naći neko rješenje, tipa da on dođe u RH jednom i to potpišemo tj. postoji li neka "brza" procedura za ovakve slučajeve gdje osobe više ni ne žive na istom kontinentu, a kamoli državi i nemaju isto državljanstvo. On ne zna hrvatski btw.

 

Nadam se da ćete me uspjeti posavjetovati. Zbilja se želim razvesti što prije je moguće, ali svjesna sam da situacija nije baš ružičasta.

 

Zahvaljujem se na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam da li ovo može pomoći, ali ako ste vjenčani u Hrvatskoj pokušajte.

Rastala sam se od čovjeka koji je iz zatvora podnio zahtjev za sporazumnom rastavom braka. Dobila sam sudski poziv, došla na sud i sve je bilo gotovo za pet minuta, bez njegove nazočnosti. Pa pretpostavljam, da i Vaš suprug može podnijeti zahtjev prema sudu u RH i zatražiti rastavu braka, ako ima razloge i nije u mogućnosti fizički biti na sudu, i ako nisu djeca u pitanju. Možda je to tako samo za one lišene slobode, ne znam, pokušajte tako. Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija