Jump to content

Uznemiravanje


iSummer

Preporučene objave

Postovani,

molila bih vas za savjet. Vec godinama trpimo psihicko maltretiranje od strane zene moga strica koja zivi u kuci moje bake. Mi svi zivimo u istoj kuci, medutim oni su dolje u prizemlju a mi gore na katu.

Ta zena nema nimalo srama, ni postovanja prema ikome, vjerovatno vec i ptice na granama znaju kakva je.

Najnovije sto je napravila je da je poklonila mojoj mladoj sestri(9. god) mobitel za rodendan koji je ona posudila meni (ja imam 23. god), a ona kad je saznala za to pocela je mojoj mami slati uznemirujuce poruke skoro pa svakodnevno, obavjestavajuci je kako ce nas prijavit za kradu mobitela, pa da cemo mi na naplatu dobiti njezin novi mobitel itd. Nije stala ovdje nego ona i preko facebooka pise sramotne statuse u kojima ocrnjuje moju mamu i mene. Cak se jednog dana i izderavala na moju mladu sestru a nakon toga i na mamu. Sestra mi je placuci dosla priopciti to.. Bilo je tako da je moja baka, vlasnica kuce, cak zaprijetila da ce ju izbacit iz kuce. Sto nebi bilo lijepo zbog djeteta. Njezin muz suti.

Ja sam joj vise puta uputila poruku da prestane sa uznemiravanjem moje mame, a i nas na sto je ona rekla da ona ne kominicira sa mnom te nastavila sa sms-ovima mojoj mami.

Moja mama suti i ne zeli se svadat sa njom, ali zna da ovo ovako vise ne ide. Mi vise ovako ne mozemo zivjeti.

Da li se uopce isplati to prijavljivati? Kome da se obratimo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je prije svega ljudsko pitanje, a ne pravno.

 

Ako to ne možete riješiti kao ljudi jednim normalnim i civiliziranim razgovorom, zar doista mislite da će sud moći? I zapitajte se kako će eventualan sudski epilog utjecati na daljnju kohabitaciju?

 

Ili riješite to razgovorom ili će netko biti prisiljen da se odseli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je prije svega ljudsko pitanje, a ne pravno.

 

Ako to ne možete riješiti kao ljudi jednim normalnim i civiliziranim razgovorom, zar doista mislite da će sud moći? I zapitajte se kako će eventualan sudski epilog utjecati na daljnju kohabitaciju?

 

Ili riješite to razgovorom ili će netko biti prisiljen da se odseli.

 

Ili to ,ili :" Mačak pod šljemom", 5. epizoda , 57. minuta.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana!

 

Vi uzmite mobitel sa SMS -porukama i otiđite u policijsku stanicu tražite razgovor s inspektorom, radi uznemiravanja i prijetnji. Inspektora zamolite da ju pozove na razgovor i opomene ,a ako ni nakon toga se situacija neće smiriti tada ćete trebati podnijeti tužbu radi uzastopnih uvreda , prijetnji itd.

Za podnošenje privatne tužbe trebate imati svjedoka koji će potvrditi Vaše navode .

Mislim da će već poziv na razgovor kod inspektora pozitivno djelovati i da će Vas pustiti na miru .

Moguće je da Vam inspektor na temelju uvida u SMS poruke izda potvrdu koja bi Vam mogla poslužiti u sudskom postupku .

Moram Vam napomenuti da su sudski postupci skupi i da se nije za igrati sa tužbama .

Možda će biti dovoljna opomena inspektora .

U svakom slučaju Vaša majka i njen brat su prije Vas pozvani da riješe i umire situaciju.

Vi ako ste osobno uvrijeđeni razgovarajte sa ujakom tj majčinim bratom i informirajte ga o svojoj namjeri da zatražite zaštitu od policije.

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija