Jump to content

oporuka


anonimno

Preporučene objave

Imam jedno pitanje vezano za oporuku.Imala sam strinu kojaje živila u Kanadi , sada je preminulai ostavila mi je oporučno neke novce.Zanima me dali po Hrvatskom zakonu moram platiti porez za te novce i koliki je porez ako postoji( otprilike trebam dobiti 50.000 kanadski dolara)Imam još jedno pitanje: Moja strina nije imala djece i samo je mene i muža navela u oporuci za nasljednike,ali mene su sad kontaktirali neki njezini prijatelji iz Kanade koji su joj bili kao neki skrbnici pa oni sad od mene traže da im ja dam određene novce ,jer su se oni brinuli za nju,a on im enije ništa ostavila.Pa mene sad zanima kakva prava oni imaju jer su se brinuli za nju i dali sam ja dužna da im dam određeni novac po zakonu?hvala :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pretpostavljam da je u primjeni kanadsko pravo pa se ne mozemo ocitovati bas u vezi toga jer nam nije poznato.

U principu ako su se brinuli i imali odredjena potrazivanja prema njoj onda ste vi (po nasem zakonu) duzni ispuniti to do visine nasljedjenog dijela ali samo ako to dokazu.

da misle da imaju sanse bi oni vas tuzili pa ne vjerujem da ce ista biti od toga.

Vise je to moralna obveza pa im date nesto ovako.

Valjda se porez placa tamo gdje je nastala obveza a to je Kanada pa vidite jel tamo rijeseno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija