Jump to content

Pravo na slobodan dan


Pinkara

Preporučene objave

Radim u državnoj firmi kao radnik u smjenama(prva i druga smjena).Zanima me dali imam pravo na slobodan dan ako taj dan spada na državni praznik.Naime,u mojoj je firmi praska da ako radim na praznik-plaćen mi je,a ako ne radim on mi ide u redovan slobodan dan.Dakle ako u mjesecu ima 8 redovnih slobodnih dana i 2 praznika ja imam 8 slobodnih dana,nemam naknadu za praznik osim što mi bude plačen ako sam ga radila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radim u državnoj firmi kao radnik u smjenama(prva i druga smjena).Zanima me dali imam pravo na slobodan dan ako taj dan spada na državni praznik.Naime,u mojoj je firmi praska da ako radim na praznik-plaćen mi je,a ako ne radim on mi ide u redovan slobodan dan.Dakle ako u mjesecu ima 8 redovnih slobodnih dana i 2 praznika ja imam 8 slobodnih dana,nemam naknadu za praznik osim što mi bude plačen ako sam ga radila.

 

Tebaš vidjeti kako je to uređeno tvojim Kolektivnim ugovorom i Pravilnikom o radu. Potraži ga kod Sindikalca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija