Jump to content

Osporavanje ovrhe?


Ante Raić

Preporučene objave

Po pravomoćnoj presudi Županijskog suda, dug moje supruge, njenog brata i mame je iznosio cca 44 tisuće eura plus kamate i sudski troškovi (dakle oko 100 tisuća eura ukupno), ili izdavanje tabularne isprave u roku od 15 dana za upis na apartman na moru. Kako zbog bolesti odvjetnice tabularnu nisu izdali u traženom roku, prije par danas su ovršeni računi svo troje. I sad, prema idejama moje punice (i odvjetnice) oni planiraju predat zahtjev na općinskom sudu, kako bi osporili barem dio ovrhe. Meni nije jasno kako bi i teoretski Općinski sud mogao osporiti ovrhu po nalogu županijskog suda? Što se tu ooće da učiniti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

protiv odluke županijskog suda može pokrenuti reviziju(akovrijednost spora prelazi 200.000,00kuna ili izvanrednu reviziju po čl.382.st.2).

općinski sud nemože poništiti odluku višeg suda.

ali prema općinskom sudu mogu žalbom osporavati rješenje o ovrsi (po uputi o pravnom lijeku, u roku od 8 dana).

bolest odvjetnice bi mogao biti opravdan razlog za neizdavanje tabularne isprave.

zašto odvjetnica ne podnese žalbu.

uz žalbu treba dostaviti dokaze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija