Jump to content

Ispitivanje navoda


vabor

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Zanima me jeli moguće prijaviti nekoga da se ispitaju navodi tj. poruke koje piše na Facebooku. Naime postoji nekoliko osoba koji putem Facebooka pišu stvari koje nisu (po mome mišljenju) istinite i vjerojatno oni smatraju da su istinite a ja i mi ostali nismo sigurni jeli to što pišu istina ili laž. Stoga me zanima jeli moguće prijaviti nekome od institucija da se provjere ti navodi tj. informacije te kome bi se to trebalo prijaviti i na koji način?

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma bilo je nekakvo skupljanje para za selo da se nešto napravi. kad su novci skupljeni odneseni su u općinu na račun jer općina za te radove još navodno mora dodati novaca. e sad ovi pričaju da su novci pokradeni tj. izgubljeni odnosno da ih općina troši u druge svrhe ili već potrošila. pošto ne znam jeli to istina zanima me dali se to može provjeriti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može se eventualno provjeriti kroz proračun ili određene odluke Općine koje se odnose na financiranje. A uostalom, navedeno pitanje može se postaviti i na Općinskom vijeću od strane nekog od vijećnika.

 

Ali, kazneni aspekt ja ovdje jednostavno ne vidim. Jedino ukoliko bi netko imenom i prezimenom prozvao načelnika da je on svojm voljom taj novac "zamračio" ili nenamjenski potrošio - u tom slučaju, ukoliko to nije istina, načelnik bi mogao podnijeti privatnu tužbu radi verbalnog delikta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

- možete ovdje navesti ime općine, bez tog podatka ćete sami morati googlati, što izgleda niste do sad ispjeli...

- ako općini postavljate pitanje koje je neodređeno kao ovdje, sumnjam da ćete dobiti korisni odgovor.

 

Zakon naveden u prvom odgovoru ima svrhu upravo kontrolu zloporabe...

 

 

Općina ima pravo u istom mediju demantirati / objaviti svoju informaciju - Right of reply - sve drugo (neko tužakanje po KZ) je, IMO, ograničavanje slobode govora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e upravo to me i zanimalo... na to sam i mislio ali nisam bio siguran... inače odgovor od općine sam (tj. smo) već dobili i očitovali su se da "navodi koje spomenuti piše odnosno navodi na svome Facebook profilu nisu točni te se isti sa velikom sigurnošću mogu provjeriti putem predsjednika MO" i nekog voditelja za nešto što nija ne razumijem u općini... također je navedeno da općina prati navode tog istog te da će ukoliko bude kakvog kršenja zakona postupiti prema zakonu...

ja sam mislio da se može prijaviti ne znam policiji ili nekom sudu da se ispitaju navodi tek toliko da budemo sigurni da novci nisu propali a da isti ta općina ne pokušava zataškati to stanje...

sad sam ustvari siguran u ono što sam i mislio...

hvala vam puno na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

briga je jedno a optuživanje drugo... taj čovjek nije zabrinut nego povrijeđen... duga priča koju nebi trebalo iznositi u javnost...

i uvijek ću nastojati da se takvi "dušebrižnici" kazne i to maksimalno... zašto? motiv?

ne želim da se netko uznemirava radi politike... dok njih nije bilo sve je bilo uredu... hvala na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne jer nemam veze s vlasti niti me to zanima... svatko ima pravo na svoje mišljenje... pa tako i ja i ta osoba a i vi... moje mišljenje je da nije pošteno ići od kuće do kuće i govoriti laži a kamoli prijetiti da bi se postigli ciljevi (btw podnesene prijave za prijetnju protiv istoga)... i to želim spriječiti i ne želim da "selski" moćnici to rade...

ako je to gušenje kriticizma i omogućavanje vlasti da radi što hoće, onda, DA, to želim napraviti... ali to je vaše mišljenje a ja mislim da to nije tako... i to maksimalno... :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mora postojati direktna veza s 'vlašću'. Ljudi imaju različite motive i različite stvari ih ljute...

- meni je npr. vaš animirani avatar uznemirujući, što je u sukobu s vašom slobodom izražavanja.

 

 

> "svatko ima pravo na svoje mišljenje.."

što se mene tiče, ovo je dobar zaključak teme.

<bobo3 off and clear>

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija