Jump to content

Ako supružnici duži niz godina žive na različitim adresama i ne komuniciraju...


dario12345

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Moja zakonska supruga i ja smo se vjenčali 2004. godine, a 2006. godine sam otišao od nje zbog neslaganja i poremećenih odnosa u braku.

Od 2009. godine sam prijavio promjenu adrese, što znači da već oko 6 godina živimo na različitim adresama, a već oko 7 godina ne komuniciramo.

 

Nemamo djecu.

 

Prije 3 godine sam kupio kuću na kredit... (svjestan sam da sam vlasnik samo onog otplaćenog dijela kredita)

Pošto ne želim dijeliti imovinu s njom, želio bih se razvesti od nje, ali ne znam na kojoj adresi živi, pa joj ne mogu poslati papire za razvod. Ne znam praktički ništa o njoj...

 

Zanima me, propisuje li zakon da se brak poništava ako supružnici žive duži niz godina na različitim adresama?

 

Ako ne, što da radim? Kako da joj pošaljem papire za razvod braka kad ne znam njezinu adresu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav

 

Zanima me, propisuje li zakon da se brak poništava ako supružnici žive duži niz godina na različitim adresama?

 

 

da . ako godinu dana živite odvojeno (razišli ste se ) brak se zakonski smatra razveden.

 

kuću si kupio nakon razlaza (niste živjeli skupa) kuća je osobna imovina.

rate za plaćanje kredita nisu plaćene novcem zarađenim za vrijeme zajedničkog života.

 

podnesi tužbu za razvod braka. (sud u mjestu gdje živiš)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem Vam se na odgovoru, no, molim još samo objašnjenje nekih detalja;

1. što je dokaz da živimo odvojeno? Različite adrese, ili?

2. jel možda znate koliko će me koštati ta tužba? Moram li plaćati odvjetnika?

3. poznavajući nju, ona će se zainatiti kad joj stigne tužba i možda će mi praviti probleme... mislio sam da bi bilo bolje poslati papire za sporazumni razvod braka?

4. i što ako ona ima neke dugove (ona je osoba koja je stalno u nekim dugovima)... trebam li ja plaćati njezina dugovanja ako mi se javi nekakva agencija za utjerivanje dugova?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija