Jump to content

kuća


ady

Preporučene objave

moj otac je vlasnik kuće u selu nedaleko siska dok ja živim u istri.on iz svog prvog braka ima 3 kćeri u sloveniji a ja sam vanbračna kćer iz drugog braka koju je on priznao.nikada nije platio ni kune za moje uzdržavanje.koja su moja prava u slučaju njegove smrti i tko me o njoj mora obavjestiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vi ste nasljednik u jednakim dijelovima sa svojim polusekama i eventualno sa njegovom sadasnjom zenom ako bude ziva.

Znaci ili 1/4 ili 1/5 dijela nasljedjujete.

On vas moze zeznuti pa sve prepisati na tu zenu i djecu za zivota primjerice ugovoro o dozivotnom ili dosmrtnom uzdrzavanju. Tako necete naslijediti nista.

Manje opasna varijanta je da sve oporucno ostavi nekome od drugih nasljednika, ali tada mozete traziti da vam je povrijedjen nuzni dio i zatrazite ga.

Ima jos caka, a tko ce vas obavijestiti to ne znam jer ako zivi u sloveniji morati ce te se raspitivati da li je ziv pa ako bude umro odmah javiti maticaru da ste i vi njegova kcer ili nadleznom sudu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija