Jump to content

pokretanje ostavinske rasprave iza davno preminule osobe


kokobily

Preporučene objave

Molio bih ako mi netko može dati bar neku informaciju.

Radi s o tome da bih želio za grobnicu na Mirogoju srediti pravo korištenja i pravo ukopa.

Grobnicu je 1877 dala izgraditi moja uvjetno rečeno praprabaka (druga supruga mog prapradjeda) za sebe, mog prapradjeda i njegove nasljednike.

Kada sam nedavno tamo sahranjivao moju majku imao sam dosta problema, a 20 godina prije za svog oca nikakvih.

Kako ne bih želio da jednog dana moj sin kroz sve to prolazi, želio bih to pitanje riješiti.

Da bih to riješio trebao bih pokrenuti ostavinsku raspravu za moju praprabaku koja je preminula 1927 g. vjerojatno u Zagrebu.Ne znam ni gdje ni kako to pokrenuti.

Molim za pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Inače se Uprave groblja dosta razlikuju po tom pitanju (neke su fleksibilne u takvim stvarima, neke ne). Međutim, kako sami pišete, da ste imali problema, očito ova vaša spada u ovu drugu grupu, glede čega će biti izvjesno pokretanje ostavinskog postupka.

 

Ali ostaje pitanje iza koga, jer osobno ne vjerujem da se 1927. vodio Očevidnik (ako netko zna, neka me slobodno ispravi), pa biste prije trebali provjeriti kod Uprave tko je upisan kao nositelj prava korištenja. Moguće će biti vaša baka ili otac, pa će postupak biti lakši.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija