Jump to content

Prekoračenje nužne obrane?


anonimno

Preporučene objave

Vodi se postupak protiv mene za nanošenje teške tj.ozljede bejzbol palicom-duševni bolesnik me nakon niza prijetnji da će me ubiti napao na radnom mj.i gurnuo me na što sam se obranila palicom-sudac je rekao da se radi o prekoračenju nužne obrane-nekažnjavana sam a svjedoka nije bilo,ali ih ima za prijašnje prijetnje da će me ubiti.Policija je na moje pozive odgovarala da je najbolje da ga ignoriram i pustim da radi što želi jer se s takvima nikad ne zna što mogu napraviti?Šta me čeka dalje i kakvu kaznu mogu dobiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Šta me čeka dalje

 

osudjujuca 1-stupanjska pa, ovisno o optuznom aktu do-a, zalba tuzitelja + eventualna parnica zbog naknade stete ovom prebijenom.

 

 

 

kakvu kaznu mogu dobiti?

 

ovisno o ozljedama koje si mu nanijela i hoce li mlacenje osobe koja te je odgurnula bejzbol palicom u konacnom ishodu biti prihvaceno kao prekoracenja nuzne obrane - uvjetni zatvor, eventualno novcana kazna...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam ga umlatila nego jedan put udarila po ruci ali mu je pukla neka koščica u šaci-lom=teška tj.ozljeda-u međuvremenu je umro-prije tri godine je sve bilo,nema obitelji-većinu vremena je provodio na policiji i psihijatriji a kad bi izašao maltretirao je susjede i mene.

je napisao:

Šta me čeka dalje

 

osudjujuca 1-stupanjska pa, ovisno o optuznom aktu do-a, zalba tuzitelja + eventualna parnica zbog naknade stete ovom prebijenom.

 

 

 

kakvu kaznu mogu dobiti?

 

ovisno o ozljedama koje si mu nanijela i hoce li mlacenje osobe koja te je odgurnula bejzbol palicom u konacnom ishodu biti prihvaceno kao prekoracenja nuzne obrane - uvjetni zatvor, eventualno novcana kazna...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jedan put udarila po ruci ali mu je pukla neka koščica u šaci-lom=teška tj.ozljeda

 

teska, ali obicna teska to (st 1)... po okolostima i posljedicama sudeci, doista je u najmanju ruku prekoracenje nuzne obrane - najvjerojatnije uvjetna bez zalbe do-a, mozda samo opomena...

 

otkud ti bejzbol palica tamo, na radnom mjestu?

 

kad te oglase krivom, a onda se ti zali pa kazi kako je bilo unutar granice nuznoga buduci da je obzirom na ranije prijetnje i psihicko zdravlje ostecenog bilo za ocekivati da ce uslijediti protpupravni napad sa mogucim posljedicama srazmjernim tezini onih koje su nastale kao i da je tvoje djelovanje trajalo samo koliko i protupravni napad.

 

i sto pise u opt. aktu, je li kvalificirano kao nanosenje teske tjelesne (99 kz) ili kao ozljeda na mah (100 kz)?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za sankciju predlažu kaznu zatvora od 4.mj

 

jesi li sigurna? da ne pise otprilike ovako: "...izrekne kazna zatvora od 4 mj" (...) "pa temeljem 67 kz primjeni uvjetna osuda (...)"?

 

ako ne pise tako, bit ce da do drzi kako nije rijec o nuznoj obrani i njenom prekoracenju, pa je izgledna njihova zalba na 1-stupanjsku.

 

pazi, jos jednom: otkud ti tamo bejzbol palica? kako si to objasnila sudu? ta okolnost bi mogla biti vazna za odluku, prvenstveno po pitanju je li rijec o prekoracenju nuzne ili ne.

 

inace, sve i kada ne bilo prekoracenja nuzne, jos uvijek ti je, obzirom na prijasnju neosudjivanost i samu ozljedu, gotovo sigurna uvjetna pa nema razloga za neki poseban strah....

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija